Kradzież w pizzerii Leone. Radny Lech Wałęsa oferuje nagrodę pieniężną

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2021-05-31 16:05:00

- Wczoraj około godziny 23 skradziono z naszego ogródka krzesełka i parasole. Sprawę zgłosiliśmy na policję. Oferuję nagrodę pieniężną, dla każdego kto pomoże w zatrzymaniu sprawców - mówi portalowi MojaOrunia.pl radny miasta Lech Wałęsa (dawniej Kaźmierczyk).

Radny miasta Lech Kaźmierczyk to znany na Oruni polityk. Zmienił nazwisko, gdy ożenił się z Magdaleną Wałęsą, córką byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Swego czasu prowadził kilka pizzerii. Teraz został mu już tylko jeden lokal, na skrzyżowaniu Ptasiej i Małomiejskiej.

I właśnie tam dali wczoraj znać o sobie złodzieje. - Nasz lokal był już zamknięty. Z nagrań monitoringu wynika, że około godziny 23 skradziono nam krzesełka i parasol - mówi portalowi MojaOrunia radny.

Wałęsa dysponuje nagraniami monitoringu, które pokazują okolice pizzerii. Widać na nich dwóch młodych mężczyzn. Kamera nie uchwyciła jednak momentu, w którym złodzieje wynoszą swój łup. Na ten moment nie ma jeszcze decyzji o opublikowaniu wizerunku podejrzanych.

Nagrania trafiły do policji. Wałęsa liczy, że funkcjonariusze zabezpieczą też okoliczny monitoring i ustalą złodziei.

Oferuje też nagrodę pieniężną dla każdego, kto pomoże w zatrzymaniu niedzielnej kradzieży. Numer telefonu do radnego Wałęsy: 510 073 373.