"Uduludy" - wystawa ceramiki Sylwii Trendowicz

Autor: STACJA ORUNIA, Data publikacji: 2021-06-02 10:50:00

Do końca czerwca w Galerii Peron przy ulicy Dworcowej będzie można oglądać wystawę ceramiki. Wernisaż już dzisiaj 2 czerwca o godz. 18:00

Galeria Peron mieści się w budynku Stacja Orunia przy Dworcowej 9.

Zapraszamy  na wystawę ceramiki Uduludy… Sylwii Trendowicz.

Sylwia Trendowicz tworzy, stosując różne środki wyrazu – grafikę, malarstwo, jak i techniki mieszane. Natomiast to ceramika stała się wiodącą ścieżką twórczości i jej największą pasją. Powstają zarówno drobne formy biżuteryjne, jak i większe obiekty rzeźbiarskie.
Ważną rolę odgrywa faktura. Artystka inspiracje czerpie z natury, a także tradycji kultur dawnych. W swoich pracach łączy nowe techniki zdobienia i wypału z tradycyjnymi, co nadaje im osobisty, niepowtarzalny charakter. Na wystawie zostanie zaprezentowany m.in. tytułowy cykl tajemniczych Uduludów łączący w sobie wpływy dwóch kultur. Inspiracją były afrykańskie instrumenty etniczne udu oraz słowiańskie urny twarzowe znajdujące się m.in. w Muzeach Archeologicznych regionu Pomorza.
------------------
Sylwia Trendowicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studia ukończyła w 2007 roku, uzyskując dyplom z malarstwa u prof. Jacka Kornackiego. Jest uczestniczką m.in. międzynarodowych plenerów malarskich organizowanych przez Stowarzyszenie Marynistów Polskich.
Strona artystki: www.szalvia-art.com