Rewitalizacja Oruni. Rozpoczęły się remonty budynków na Gościnnej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2022-02-17 13:08:00

W ramach rewitalizacji miasto remontuje kilkanaście kamienic na Oruni. W ostatnim czasie rozpoczęły się prace w trzech budynkach na ulicy Gościnnej.

Niedawno pisaliśmy o remontach kamienic na Trakcie św. Wojciecha, ale podobne prace rozpoczęły się też na ulicy Gościnnej.

Mowa o Gościnnej 14, Gościnnej 16 i Gościnnej 18. - W zakresie prac znajduje się m.in. wykonanie izolacji przeciwwodnej i przeciwwilgociowej oraz opasek wokół budynków, remont elewacji oraz wymianę/renowację stolarki okiennej, a także zewnętrznej drzwiowej. Ponadto remont zakłąda też renowację i konserwację elementów drewnianych, remont schodów wejściowych i montaż oświetlenia zewnętrznego - mówi portalowi MojaOrunia Aleksandra Strug z biura prasowego Gdańskich Nieruchomości.

Remonty budynków mają potrwać kilka miesięcy.

W ramach rewitalizacji Oruni na Gościnnej zmodernizowano już budynek dawnego Ratusza, w którym obecnie mieści się biblioteka. Przygotowana jest również koncepcja innych zmian na Gościnnej, dotyczących np. wymiany nawierzchni i zagospodarowania zieleni.