Klasyka jest OK!

Autor: STACJA ORUNIA, Data publikacji: 2022-05-25 15:34:00

Koncert zespołów kameralnych z Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku rozpocznie się 2 czerwca o godzinie 19.

Klasyka jest OK! to propozycja na spędzenie wieczoru przy muzyce klasycznej w wykonaniu młodych adeptów kameralistyki. Ta szczególna dziedzina niesie za sobą muzyczną wymianę myśli, dialog i odbieranie wzajemnej energii przez wszystkich występujących na scenie twórców.
Klasyka może być porywająca, zwłaszcza ta z epoki romantyzmu, nasycona emocjami, wirtuozerią i brzmieniami prezentującymi zespół kameralny niczym małą orkiestrę.

Koncert poprowadzi pedagog Gdańskiej Akademii Muzycznej – pianistka: dr Dominika Glapiak

Wykonawcy i program:

Arco Quintet w składzie:

Program: Edward Elgar – Kwintet fortepianowy a- moll, op. 84,
części: I Moderato – Allegro, II Adagio, III Andante – Allegro

„Nasz zespół Arco Quintet tworzą młode osoby z pasją i zamiłowaniem do muzyki kameralnej. Ogromną przyjemność sprawiło nam wszystkim, podczas przygotowywania tego utworu odkrywanie niekończących się pomysłów odnośnie interpretacji. Każdy z członków zespołu przedstawiał różnorodne i inspirujące wizje, które udało nam się złożyć w jedno wspólne wykonanie. Stanowiąc kwintet lubimy i dobrze czujemy się poszukując muzycznych inspiracji oraz odnajdując w poszczególnych utworach ukryte i nieoczywiste rozwiązania dynamiczne, artykulacyjne czy wyrazowe.”

Trio Souriant w składzie:

Program: Felix Mendelssohn Trio c – moll op. 66
Cz. I Allegro energico e con fuoco
Cz. II Andante espressivo
Robert Schumann – Etiudy kanoniczne
Cz. I Nicht zu schnell
Cz. II Mit innigem Ausdruck
Cz. IV Innig
Cz. V Nicht zu schnell

Trio Souriant to zespół złożony ze studentek II roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku , które uczą się w klasie kameralistyki dr Dominiki Glapiak – Pilasiewicz
i dr. hab. Roberta Kwiatkowskiego. Zespół powstał w roku 2021 ale pomimo krótkiego czasu wspólnego grania bierze regularnie udział w licznych koncertach organizowanych w Gdańsku, Gdyni i okolicach. Ma na swoim koncie udział w kilku kursach mistrzowskich, a także w XXI Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi w kwietniu 2022 r. oraz otrzymał Wyróżnienie w Opus2022 Online Competition.

W programie wystąpią także młode muzyczne talenty:


Antoni Miszewski
Marianna Zawada
Natalia Kiedrowska&Kinga Nowicka
Radosław Bancerz
Konstancja Oracka
Uczniowie PSM I st. im.H Wieniawskiego w Oruni

WSTĘP WOLNY!