Miasto zapowiada zmiany w rozkładach jazdy autobusów. Radni dzielnicowi: nie było konsultacji

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2023-02-21 15:20:00

Od soboty 25 lutego miasto zmienia rozkłady jazdy m.in. linii 107 i 232. Radni dzielnicowi są zaniepokojeni faktem, że nikt z nimi nie konsultował zmian i że bez porozumienia zlikwidowano dwa przystanki. Przekonują, że stracą na tym uczniowie podstawówki ze Św.Wojciecha.

"Na liniach „pruszczańskich” 107, 132, 200, 205, 207, 232 nastąpi korekta czasów przejazdów, w celu dostosowania ich do warunków drogowych. Autobusy linii 207 i 232, na wniosek mieszkańców, nie będą obsługiwać przystanków Święty Wojciech 01 i 02" - czytamy w komunikacie urzędników.

Zmiany nie były konsultowane z radą dzielnicy - ropostuje portalowi MojaOrunia Patryk Sikora z rady dzielnicy Orunia-Św.Wojciech-Lipce.

W radzie dzielnicy Sikora zajmuje się kwestiami miejskiej komunikacji na Oruni, Lipiec i w Św.Wojciechu. Nie raz wchodził w spór z wiceprezydentem Piotrem Borawskim. Tak było m.in. z linią 210, które miasto - wbrew głosom sprzeciwu p postanowiło zlikwidować.

Radnego zaniepokoił fragment powyższego komunikatu, gdzie mowa jest o likwidacji dwóch przystanków, rzekomo na wniosek mieszkańców.

- To bardzo interesujące, bo mieszkańcy już nam zgłaszają, że Święty Wojciech był zadowolony z zajazdu tych linii do ich skrawka dzielnicy - komentuje.

- Usunięcie pary tych przystanków spowoduje, że dzieci dojeżdżające do Szkoły Podstawowej nr 40 będą musiały jechać autobusem 30 minut wcześniej. Nie wiemy, czy szkoła dla dzieci oczekujących na początek zajęć zapewni potrzebne miejsce w świetlicy.