Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2023-10-16 16:38:00

Remont szkoły muzycznej przy Gościnnej ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Prace weszły w kolejną fazę. Coraz bardziej widać już efekty zmian.

Trwają prace związane z wykonaniem nowej elewacji. Kontynuowane są również prace wewnątrz obiektu - informują urzędnicy.

Jak pisaliśmy na portalu MojaOrunia, pierwszy przetarg na remont szkoły muzycznej na ulicy Gościnnej został ogłoszony w kwietniu 2022 r., ale okazało się, że zakres prac ma zostać poszerzony. - Zamawiający zamierza poszerzyć zakres przedmiotu zamówienia o wykonanie akustyki pomieszczeń, wykonanie sieci elektrycznej (w trybie zaprojektuj i wybuduj) oraz wykonanie centralnego ogrzewania (w tym wykonanie obliczeń i rysunków) - tłumaczyli przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kwietniowy przetarg został więc unieważniony. Kilka tygodni później miasto ogłosiło kolejny przetarg, już na remont w rozszerzonej wersji. Urzędnicy podawali, że inwestycja obejmie także docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wykonanie izolacji tarasów, malowanie elewacji, wymianę rynien, wymianę nawierzchni schodów i remont balustrad i murków.

We wrześniu rozstrzygnięto drugi przetarg. Do przetargu na remont budynku szkoły muzycznej stanęły trzy firmy. Oferty wahały się od blisko 3 do 5 mln zł. Ostatecznie zwyciężyła oferta najtańsza, choć miasto i tak musiało dołożyć blisko 500 tys. zł więcej niż pierwotnie planowano.

W październiku wybrany wykonawca zrezygnował z podpisania umowy z miastem. Pod koniec listopada urzędnicy rozpisali kolejny przetarg. Pod koniec grudnia nastąpiło otwarcie ofert.

W marcu 2023 r. miasto podpisało umowę z firmą Usługi Ogólnobudowlane i Handel Justyna Miesikowska.