Kto potrzebuje wsparcia w Święto Zmarłych? Oruńscy wolontariusze pomogą przy sprzątaniu grobów

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2023-10-24 17:35:00

Takiej akcji jeszcze tutaj nie było. Wolontariusze z oruńskiego domu sąsiedzkiego oferują seniorom i niepełnosprawnym wsparcie w czyszczeniu grobów bliskich. To ważna inicjatywa, która w momencie zbliżającego się Święta Zmarłych, może dla wielu okazać się bardzo pomocna. Organizatorzy mówią, jak można uzyskać wsparcie. Szukają też kolejnych osób chętnych do pomocy.

"Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie "Wspieraj seniora - Pomoc na Wszystkich Świętych", która ma na celu wspieranie osób starszych i niezdolnych do samodzielnego sprzątania grobów swoich bliskich podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych. Organizatorem akcji jest Dom Sąsiedzki “Gościnna Przystań”, we wsparciu Fundacji Gdańskiej" - czytamy w komunikacie do mediów.

Koordynatorem akcji jest Mateusz Świerzyński z Gościnnej Przystani. W rozmowie z portalem MojaOrunia mówi, że do akcji zgłosiło się już kilku wolontariuszy. Lista wciąż się powiększa i poszukiwane są kolejne osoby chętne do pomocy.

- Zapisy już ruszają, sama akcja trwa od 26 października do 1 listopada, obejmując tym samym kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych, aby dać wystarczająco dużo czasu na pomoc i sprzątanie grobów - podkreśla.

Aby dołączyć do akcji lub zgłosić potrzebę pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 58 380 12 02, lub wypełniając ankietę pod QR kodem (na plakacie).