Premiera książki o Sky Orunia. Tu spotkasz się z autorem

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2023-11-06 09:45:00

14 listopada o godzinie 18 w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Bryszewskim, autorem książki "Wróżka, biskup i kasety wideo. Telewizja Sky Orunia (1989-1996)".

Jak pisaliśmy na portalu MojaOrunia, książka o słynnej pirackiej telewizji z Oruni ukaże się 14 listopada.

Tego samego dnia odbędzie się też spotkanie z jej autorem, Grzegorzem Bryszewskim. Dyskusja będzie miała miejsce w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej na Długim Targu 39/40. Start: godzina 18.

W spotkaniu weźmie też udział Kamil Bałuk, autor książki: "Dawno temu w telewizji".

Organizatorzy spotkania piszą: "Wspólnie z Grzegorzem Bryszewskim i Kamilem Bałukiem porozmawiamy o fenomenie Sky Orunia, lokalnej telewizji działającej w latach 1989-1996 oraz kultowych programów m.in. Na każdy temat, 997 czy Miodowe lata".

Książka o Sky Orunia ma kosztować 49 zł. Początkowy nakład to tysiąc egzemplarzy. Wydanie papierowe wyjdzie wraz z e-bookiem. Pozycja liczy sobie 160 stron.

- Zaczynam krótko o historii Oruni, później o historii Sky Orunia. Rozmawiam z pracownikami i ludźmi związanymi ze stacją. Jest też rozdział, który opisuje inne konkurencyjne stacje, które powstawały w latach 90 - mówił nam Bryszewski.