Do Parku Oruńskiego znów zawitają rycerze

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2024-05-22 17:42:00

Rok temu to był prawdziwy strzał w dziesiątkę, bo podczas inauguracyjnej imprezy w Parku Oruńskim przewinęło się około dwóch tysięcy osób. Sytuacja była wyjątkowa, bo w końcu rzadko się zdarza, by w jednym miejscu można było porozmawiać z Krzyżakiem, polskim rycerzem i katem. Teraz szykuje się powtórka z rozrywki - 1 czerwca (sobota) odbędzie się druga rekonstrukcja historyczna nawiązująca do ważnej dla Oruni rocznicy.

Tak jak rok temu do Parku Oruńskiego zawitają rycerze, łucznicy, średniowieczne mieszczaństwo, zakonnicy i kuglarze. Będzie turniej rycerski, a zwycięzca otrzyma tarczę z herbem Oruni. Będzie pokaz bicia monet i prezentacja możliwości średniowiecznej artylerii.

Na imprezie pojawi się profesjonalny zespół tańca z epoki, który zamiast na scenie występować będzie w tłumie ludzi. - Chcemy, żeby każdy uczestnik naprawdę czuł, że bierze udział w wydarzeniu — mówi Jacek Hołubowski, radny dzielnicy i pomysłodawca imprezy.

W tym roku będzie ona nawiązywać do 686 rocznicy powstania osady Orunia. Wydarzenie: "Saga o Oruni. Rekonstrukcja historyczna" organizowana jest przez radę dzielnicy z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha, a także przez Gdańską Fundację Integracji Społecznej OSK Lipce.

Impreza rozpocznie się 1 czerwca (o godzinie 12). Potrwa do około godziny 17.