Kronika policyjna 29 lipca – 15 sierpnia

Autor: I KP, Data publikacji: 2009-08-17 12:06:00

Prezentujemy kolejną, oruńską kronikę policyjną. Materiały przygotował funkcjonariusz I Komisariatu Policji na Oruni, asystent ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, aspirant Adam Orlikowski.


Kolejowy paser
14 sierpnia policjanci z Oruni zatrzymali 45-latka, który na złomowcach sprzedawał kradzione przedmioty, stanowiące własność PKP. Łupem złodzieja padały m.in.: śruby, blachy, kable. Mężczyzna zdołał spieniężyć w sumie tonę materiału. Józefowi P. grozi 5 lat więzienia.

Okradali Tesco
7 sierpnia dwóch złodziei z Oruni wpadło w ręce policji. Mężczyźni trzykrotnie okradli Tesco na Chełmie. 20-letni Mateusz S. i dwa lata młodszy Paweł K. zostali zatrzymani w swoich mieszkaniach. Złodzieje nie stawiali oporu. Zostali przewiezieni na komisariat.

Pościg na Trakcie
40-letni Krzysztof P. był poszukiwany listem gończym i dwoma nakazami doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Ścigali go również komornicy, którzy od dawna próbowali ustalić miejsce pobytu 40-latka. 29 lipca mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi poszukiwanego zauważyli na Trakcie Św. Wojciecha policjanci. Gdy próbowali go wylegitymować, ten rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań