„Sylwester” Bałkański w Stacji Orunia

Autor: Stacja_Orunia, Data publikacji: 2011-12-05 17:35:00

14 stycznia 2012(sobota)godzina 21.00 Według kalendarza juliańskiego Nowy Rok przypada dwa tygodnie później niż według kalendarza gregoriańskiego. Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Stacji Orunia w sobotę 14 stycznia na „Sylwestra” Bałkańskiego. To niepowtarzalna okazja by nauczyć się tradycyjnych tańców bałkańskich i skosztować specjałów tamtejszej kuchni. Muzycznym ambasadorem Bałkanów tradycyjnie będzie zespół Balkan Sevdah.

Według kalendarza juliańskiego Nowy Rok przypada dwa tygodnie później niż według kalendarza gregoriańskiego. Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Stacji Orunia w sobotę 14 stycznia na „Sylwestra” Bałkańskiego. To niepowtarzalna okazja by nauczyć się tradycyjnych tańców bałkańskich i skosztować specjałów tamtejszej kuchni. Muzycznym ambasadorem Bałkanów tradycyjnie będzie zespół Balkan Sevdah.

Na Bałkanach muzyka i taniec są ze sobą bardzo ściśle związane. Gdy gra zespół, słuchacze chwytają się za ręce i tworzą korowód. W trakcie wieczoru muzycy będą uczyć kroków najpopularniejszych tańców korowodowych opartych na nietypowym metrum – makedonsko oro 7/8, pravo horo 6/8, dajczovo horo 9/8 a następnie wciągną publiczność do wspólnej zabawy.

Balkan Sevdah – zespół bałkańskiej muzyki folkowej powstał we wrześniu 2004 roku. Wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego (Albania, Macedonia, Bułgaria, Bośnia, Serbia i Kosowo, Turcja). Czerpią ze źródeł, ale nie starają się naśladować wykonawców tradycyjnych. Rytmika i melodyka utworów z różnych regionów Bałkanów, a także surowość oryginalnych wykonań pozwala muzykom różnorodnie interpretować tradycję i dołączać ich własne pomysły aranżacyjne niekiedy bardzo odmienne od pierwowzoru. Od niedawna wprowadzają do swojej muzyki elementy współczesnych brzmień elektronicznych.

Miejsca siedzące przy stołach 10/12 osobowych.
Impreza rozpoczyna sie o godzinie 21.00.


Bilety:

Przedsprzedaż do 02.01.2012

normalny - 95 zł

grupowy - 85 zł (dla grup powyżej 4 osób)

od 03.01.2012

normalny - 100 zł
grupowy – 90 zł (dla grup powyżej 4 osób)

Bilety do nabycia:

Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 lub przelewem po uprzednim kontakcie z biurem organizatora.

STACJA ORUNIA GAK

ul. Dworcowa 9

tel. 58 306 66 76 wewnętrzny 37

e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl

Więcej na www.gak.gda.pl