Zagraj z radnym!

Autor: p.kalbarczyk, Data publikacji: 2012-03-07 15:35:00

Sposób na aktywizację społeczeństwa? Aktywność fizyczna! Już niedługo radni osiedla pojawią się na… boisku. Każdy będzie mógł się z nimi zmierzyć. Start 17 marca!

- Uważam, że sport jest ciekawą formą aktywizacji. Kilka godzin gry zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców może stać się doskonałą „odskocznią” od codziennych obowiązków, problemów – mówi Mateusz Korsztun, Zastępca Przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia–Św. Wojciech-Lipce”, pomysłodawca projektu.

Spotkania będą odbywały się raz w miesiącu (trzecia sobota), w godzinach 14:00 – 17:00, na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16 (Ubocze 3). Radni stawiają na siatkówkę, ale są otwarci także na inne propozycje. Planują również zapraszać przedstawicieli Rady Miasta.

- Udział w grze może wziąć każdy, kto będzie przestrzegał regulaminu placówki. Chętni muszą zabrać ze sobą obuwie sportowe i dobry humor. Tych, którzy nie będą grać, zapraszamy do kibicowania – dodaje Korsztun.

Jeśli chodzi o skład, prawdopodobnie na początku będą to drużyny mieszane. Dużo zależy od frekwencji, ale tu  radni starają się myśleć pozytywnie.
– Być może we wrześniu, podczas Turnieju o Puchar Rady Osiedla dla szkół podstawowych, zagramy w składach: radni przeciw mieszkańcom. Czas pokaże – mówi Korsztun.

Udział w spotkaniach jest oczywiście bezpłatny. Projekt ma na celu nie tylko aktywizację społeczeństwa, ale też  integrację między mieszkańcami i radnymi..
- Pokonanie radnego w rywalizacji sportowej to ciekawy sposób na przekonanie go do swojego pomysłu – zapewnia Korsztun.