Teatr Kobiet Błękitna Sukienka zaprasza na weekendowe warsztaty dramowo-teatralne.

Autor: redakcja, Data publikacji: 2012-03-12 12:55:00

Projekt skierowany jest do kobiet – pasjonatek teatru i aktorek – amatorek, pragnących zmian i poszukujących przestrzeni do rozwoju. Przeczuwających, że dysponują TWÓRCZYM POTENCJAŁEM, a  uwolnienie tego potencjału – przyniesie im olbrzymią korzyść i radość.

Warsztaty odbywają się w terminie 16 – 17 marca 2012 w Gdańskim Archipelagu Kultury ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia.
Pracujemy w piątek w godzinach od 18.30 do 20.30 oraz w sobotę od 10.00 do 13.00

Koszt udziału w warsztatach to 100zł/os. W przypadku wzięcia faktury prosimy o kontakt mailowy na: jarek.rebelinski@gak.gda.pl do 12.03.12
Zgłoszenia na zajęcia trwają do 14.03.12

Prowadząca: Rita Jankowska – reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Błękitna Sukienka, dramatopisarka, trener dramy.
Kontakt i zapisy: rita.jankowska@use.pl


Teatr Błękitna Sukienka istnieje od marca 2011 roku. Tworzą go kobiety dojrzałe, które przy naborze do grupy teatralnej nie posiadały wcześniejszych doświadczeń teatralnych.
W czasie 8-miesięcznej pracy warsztatowej szkoliły warsztat aktorski: pracowały nad świadomością ciała, głosem, odkrywały obszary emocji. Po miesiącach improwizacji jesienią 2011 powstał ich autorski spektakl „Skacz marysiu”.
„Spektakl jest zapisem ich mądrości, mocy i bezbronności. Jest pieśnią kobiet, w której „nie ma ideologii, nie ma polityki. A co jest? /…/ Są mocne, prawdziwe dialogi, i jeszcze prawdziwsze monologi, jest oszczędny, ale celowy i precyzyjny ruch sceniczny, jest wysokiej klasy plastyka scen /…/  Są twarze kobiet.” /Krzysztof Kuczkowski, „Topos”, 1-2(122-123)2012/
Od stycznia aktorki Błękitnej Sukienki pracują w sali teatralnej GAK na Oruni.
Organizatorem warsztatów jest Teatr – Gdański Archipelag Kultury oraz Gdańska Fundacja Terapii i Rozwoju.
Więcej o teatrze na stronie www.gftr.pl