Remont Żuławskiej i...

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2012-11-30 13:23:00

Już jutro (1 grudnia) rusza kolejna faza remontu odcinka ulicy Żuławskiej. Z kolei na skrzyżowaniu Traktu św. Wojciecha z ulicą Niegowską kilka dni temu rozpoczęła się budowa kanalizacji sanitarnej.

- 1.12 (sobota) i 3.12 (poniedziałek) w godz. 7.00-15.00 wykonywane będą roboty drogowe na ul. Żuławskiej w Gdańsku (odcinek od ul. Smętnej do ul. Przyjemnej). 1 grudnia (sobota) - prowadzone będą prace przygotowawcze, 3 grudnia (poniedziałek) kładziona będzie warstwa ścieralna – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Przypomnijmy, chodzi o remont, który rozpoczął się w maju tego roku. Kolejna faza, o której wspomina wyżej rzecznik, nie będzie ostatnią. Miasto chce, być może już w 2013, wyremontować kolejny odcinek ulicy Żuławskiej – od Przyjemnej do Grabowej.

Od 1 do 3 grudnia ruch na remontowanym odcinku Żuławskiej ruch będzie prowadzony wahadłowo. Kierowców czekają też utrudnienia w innej części Oruni.

Od kilku dni zwężony został fragment Traktu św. Wojciecha (w okolicach skrzyżowania z ulicą Niegowską). Tam, jak informują urzędnicy, budowana jest kanalizacja sanitarna. Prace potrwają do końca tego roku.