Mieczysław Wosiak - malarstwo

Autor: Agnieszka_Leśniewska, Data publikacji: 2013-03-05 21:15:00

Zaproszenie na wernisaż Mieczysława Wosiak dnia 9 marca godz. 17.00 Kuźnia Cafe

Pracowania Artystyczna Kuźnia Cafe serdecznie zaprasza wszystkich miłośników malarstwa na wystawę prac Mieczysława Wosiak. Wernisaż odbędzie sie 9 marac o godz. 17.

Mieczysław Wosiak

Urodził się w 1943 r. w Dąbrówce, wychowywał się w Gdańsku w Dzielnicy Orunia. Dorosłe życie spędził poza ukochaną Dzielnicą na którą powrócił w 2004 r. Pracował wiele lat w Gdańskich Wodociągach, jako kierownik brygady.
Malarstwem zajmuje się od 1973 r. uprawia techniki: pastel; akwarelę i olej, uprawia też grafikę. Najchętniej maluje pejzaże i obrazy o tematyce morskiej. Brał udział w szeregu wystawach zbiorowych min. w ogólnopolskiej wystawie w Starej Kordegardzie w Warszawie oraz na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie otrzymał I Nagrodę, organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Nieprofesjonalnych Plastyków którego był współzałożycielem. Uczestniczył w wielu plenerach min. „Tysiąc Malarzy” emitowany w programie „Tylko w Niedzielę” na TVP2 gdzie malowano Warszawską Starówkę. Zdobył wiele wyróżnień. Miał dwanaście wystaw indywidualnych.

Serdecznie zapraszamy!