Kradzieże w Łostowicach - sprawcy zatrzymani

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2013-03-11 19:25:00

Włamali się do mieszkania i kradli elektryczne kable z klatek schodowych – wszystko na Łostowicach. Trzech gdańszczan (najmłodszy ma 17 lat) zostało zatrzymanych przez policjantów z oruńskiego komisariatu.

Jak niedawno mówili nam policjanci, w 2011 roku w Gdańsku ogólna wykrywalność przestępstw typu kradzieże z włamaniem wyniosła 17,8%. Oznacza to, że na pięć włamań, tylko jedno z nich (w przybliżeniu) doczekało się rozwiązania innego niż dostarczany ofiarom dokument: „śledztwo umorzone”. 

Jednym z takich włamań, gdzie udało złapać się złodziei, było styczniowe zdarzenie w Łostowicach. Złodzieje ukradli wtedy sprzęt elektroniczny. - Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy dwa z trzech skradzionych sprzętów elektronicznych zastawili w lombardach. Trzeci przedmiot pomógł im zbyć 23-latek, którego zatrzymano dzień później. Policjanci odzyskali skradziony łup, a mężczyźni trafili do policyjnego aresztu – relacjonuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak się okazało, zatrzymani mężczyźni (17, 18 i 23 lata) mają na koncie więcej kradzieży. - Dwaj nastolatkowie pod koniec stycznia i lutego br. z klatek schodowych na osiedlu Łostowice ukradli kable elektryczne o łącznej wartości 4.500zł. Ponadto 18-latkowi udowodniono przywłaszczenie biżuterii i dwie kradzieże mienia, których dokonał w październiku zeszłego roku – informuje rzecznik.

Za popełnione przestępstwa sprawcy usłyszeli zarzuty. Kradzież z włamaniem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Za kradzież powodującą zakłócenie działania linii elektroenergetycznej grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Kradzież mienia i paserstwo zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.