Zróbmy krok w swoje wnętrze

Autor: Stacja_Orunia, Data publikacji: 2013-04-08 16:57:00

Stacja Orunia zaprasza w sobotę 27 kwietnia 2013 w godz. 11-15 na warsztat dla kobiet, na którym postaramy się wyjść poza ruchowe ramy dzięki naszej wyobraźni i rozluźnieniu. Wstęp wolny. Chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 25 kwietnia 2013 roku na adres: krokwswojewnetrze@gmail.com

„Najpierw tańcz. Myśl później. Taka jest naturalna kolej rzeczy.”  Samuel Beckett

Stacja Orunia zaprasza w sobotę 27 kwietnia 2013 w godz. 11-15 na warsztat, na którym postaramy się wyjść poza ruchowe ramy dzięki naszej wyobraźni i rozluźnieniu. Posłużą nam do tego improwizacja ruchowa, taniec spontaniczny, a także techniki teatralne. Zajęcia będą podzielone na część taneczną i teatralną. Będziemy działać indywidualnie, a także w grupie. Na koniec poruszamy się (na boso!) przy muzyce wygrywanej na djembe.

Umiejętności w obu dziedzinach nie są potrzebne!

Dla Kogo?

Kobiet powyżej 18 roku życia, które czują potrzebę zwiększenia świadomości ciała i jego granic.

W czym najlepiej?

Na zajęcia weźcie nie krępujący ruchów strój. Proponujemy gołe stopy lub skarpetki, aby obuwie nie ograniczało ruchów i odczuć w stopach.

Co zyskacie dzięki warsztatom?

W czasie zajęć spróbujemy przyjrzeć się sobie i swojemu ciału m.in. poprzez intuicyjny ruch. Dzięki temu odstresujecie się i pobudzicie twórczy potencjał. Doświadczycie tego, w jaki sposób swobodny taniec może pomóc w odnalezieniu wewnętrznej harmonii..

Prowadzenie:

Kasia Krasnoborska – 23-letnia studentka Animacji Społecznej. Zajmuje się tańcem, w szczególności jazz i tańcem współczesnym. Ważne improwizacyjnie i tanecznie tematy poznawała dzięki takim osobom, jak: A. Morawiec, E. Sobiak, G. Pańtak, E. Bacon, T. Verger, R. Sedoc, L. Grabińska, D. Merda, A. Głuszczyńska czy M. Lachowicz, a także wielu anonimowym spontanicznym szaleńcom.

Agnieszka Olzacka – młodsza koleżanka ze studiów aktywna animatorka o rozmaitych zainteresowaniach, m.in. śpiew, granie na wszystkim, co może wydobyć z siebie dźwięk, ludzie i wszystko, co z nimi związane. Stara się zgłębiać techniki teatralne. Przez 2 lata byłam związana z ruchem teatralnym w różnej formie.

Wstęp wolny.

Chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 25 kwietnia 2013 roku na adres:

krokwswojewnetrze@gmail.com

 

Stacja Orunia / Dworek Artura GAK

ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk

tel. 58 306 66 76 w. 37

www.gak.gda.pl