Bałtycki Festiwal Nauki na Oruni

Autor: zsis.gda.pl, Data publikacji: 2013-05-12 17:23:00

Już po raz kolejny dziedziniec "oruńskiej melioratki" zamieni się w laboratorium chemiczne. To kolejna odsłona Pikniku Naukowego, który odbywa się w ZSIS w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

23 maja po raz kolejny w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku Oruni odbędzie się piknik naukowy.  W tym roku wydarzenie to zostało wpisane do XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki pt.: "Igraszki z chemią". Podczas imprezy odbędzie się piknik naukowy, a dziedziniec przed szkołą zamieni się w laboratorium. Przewidziane są pokazy ciekawych reakcji chemicznych; "sztuczki chemiczne" - pienisty potwór, burza w probówce, ognie bengalskie, lokomotywa, paląca piana. Będzie można samodzielnie poeksperymentować, zrobić biopaliwo, zbadać zachowanie cieczy nie newtonowskiej, poznać "chemię od kuchni". Zaprezentujemy praktyczne rady, które pomogą rozwiązać problemy życia codziennego: jak pozbyć się kamienia z czajnika?, co zrobić aby ziemniaki nie czerniały, barszcz był czerwony, a mięso się nie psuło? Dowiemy się jak działają baterie słoneczne, zbadamy słuch, będziemy prognozować pogodę i przekonamy się, że "nie taka chemia straszna jak ja malują".
Postaramy się udowodnić wszystkim uczestnikom, że poprzez zabawę także można się uczyć. Chemia, fizyka czy matematyka nie musi być trudnym, nieprzystępnym przedmiotem szkolnym. Na naszym pikniku każdy będzie mógł poczuć się naukowcem. Wzbudzimy w Was odkrywców i pozwolimy na czerpanie przyjemności ze zdobywania wiedzy.
Serdecznie zapraszamy 23 maja 2013 roku w godzinach 10.00 - 15.00 do "Oruńskiej Politechniki"  ul. Smoleńska 5/7 w Gdańsku.
Udział jest bezpłatny! Imprezie patronuje: Polskie Towarzystwo Chemiczne. Oddział Gdańsk.

22 maja ZSIS będzie współorganizatorem pikniku BIORÓŻNORODNOŚĆ, który odbędzie się przed Akwarium na gdyńskim Skwerze Kościuszki.