Julia Kamińska "BrzydUla" w Domu Sąsiedzkim na Oruni

Autor: Gościnna_Przystań, Data publikacji: 2013-08-14 15:20:00

W najbliższą niedzielę (18.08) o godz. 12.00 fanki i fani serialowej BrzydUli będa mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Julią Kamińską - odtwórczynią głównej roli

Spotkanie organizuje oficjalny fanklub Julii Kamińskiej. Spotkanie o 12.00 będzie otwarte dla mieszkańców. W programie m.in.:

- Julia Kamińska o sobie,
- nowe projekty Julii,
- rozdanie autografów,
- konkurs wiedzy o "BrzydUli" i Juli Kamińskiej (do wygrania gadżety fanklubu)

Do tej pory odbyły się 4 spotkania, w tym 2 urodzinowe, a zlot w Gdańsku będzie naszym 5, jubileuszowym spotkaniem. Z tego powodu zmieniliśmy miejsce z Warszawy na rodzinne miasto naszej idolki - Gdańsk.
Do tej pory odbyły się 4 spotkania, w tym 2 urodzinowe, a zlot w Gdańsku będzie naszym 5, jubileuszowym spotkaniem. Z tego powodu zmieniliśmy miejsce z Warszawy na rodzinne miasto naszej idolki - Gdańsk.
Fanklub powstał w 2008 roku (na stronie www.jkaminska.com), a oficjalnego charakteru nabrał po pierwszym spotkaniu z Julią Kamińską w Warszawie 20 listopada 2010 roku.
Julia Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 roku w Gdańsku. Swoją karierę rozpoczęła grając w przedstawieniach szkolnego teatrzyku. Później zaczęła uczestniczyć w sztukach Teatru Edukacyjnego Wybrzeżak w Gdańsku. Pierwszy raz pojawiła się w telewizji za sprawą programu TVP "Królestwo Maciusia". W ten sposób trafiła do agencji aktorskiej, dzięki czemu zagrała w serialu "Pełną parą" u boku Krzysztofa Bakulińskiego razem ze swoim bratem - Christianem. Jedną z ważniejszych ról w jej życiu okazała się rola Tosi w serialu na podstawie książki Katarzyny Grocholi pt. "Ja wam pokażę". Grała tam u boku m.in. Edyty Jungowskiej. Pierwszą główną rolą w jej karierze została rola Uli Cieplak w serialu "BrzydUla", gdzie partnerował jej Filip Bobek. Rolę Brzyduli dostała za sprawą castingu i czekała na nią około 3 miesięcy, zanim zdecydowano, że to właśnie ona zostanie główną bohaterką serialu. "BrzydUla" cieszyła bardzo dużą widownią (momentami sięgała ponad 5 mln). Julia zagrała też m.in. w serialu "Reguły gry", a także w filmach "Mniejsze zło" czy "Swing". Udziela głosu postaciom animowanym (Astrid z "Jak wytresować smoka", Rysia Krysia z bajki "Ryś i spółka" i Roszpunka z "Zaplątanych"), nagrywa audiobooki (seria "Hania Humorek", "Pod niemieckimi łóżkami"). Współpracuje z dwoma stołecznymi teatrami: Capitol i Teatrem Komedia. Prywatnie obroniła licencjat z germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim, a także angażuje się w różne projekty charytatywne, aktywnie działa w kilku fundacjach, wspiera akcje rejestracji dawców szpiku DKMS Polska, Akademię Przyszłości itp. Sama podjęła się tak zwanej przez nas fanów "Akcji koszulkowej" - umieszcza zdjęcia chorych dzieci oraz sposób w jaki można im pomóc na koszulkach, w których pojawia się później na salonach.
W tej chwili pracuje nad nowym projektem, o którym opowie bliżej na naszym spotkaniu w Gdańsku.