Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Autor: gimnazjum10, Data publikacji: 2013-10-27 20:46:00

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 7 i 8 10. 2013 r. gościliśmy uczniów klas V i VI z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych - SP16 i SP 40.

Uczniowie wykonywali różnorodne zadania ortograficzne: zagadki, rebusy, krzyżówki, układali puzzle. Było gwarno i wesoło. Każda z grup starała się być najlepsza, ale zwycięzcami byli wszyscy, najważniejsze bowiem były zmagania z "siostrą ortografią". Uczniowie przygotowali też plakat: gimnazjum moich marzeń.Plakat został umieszczony na jednej ze ścian po to,aby wszyscy mogli podziwiać tę pracę.

Tego samego dnia V i VI-klasiści uczestniczyli też w zajęciach z chemii. Nie tylko obserwowali doświadczenia, ale także sami je wykonywali. Młodzi chemicy mogli zobaczyć m.in., jak zrobić sztuczną krew, co się dzieje, gdy podgrzejemy ulubiony przez dużych i małych żelek (popularny misiek). Uczniowie widzieli wybuchy, wąchali "zgniłe jajka". Było dużo śmiechu, ale i trochę strachu.

Mamy nadzieję, że wszystkim sie podobało .Obejrzyjcie zdjęcia. Jako organizatorki tego dnia dziękujemy również uczniom naszej szkoły za pomoc i pracę. Bez Asi, Moniki, Natalii, Weroniki z IIc, Klaudii, Damiana z IIIb ten dzień nie wypadłby tak dobrze.

Beata Bukowska ( n-l języka polskiego, opiekun SU); Iwona Kuźmińska (pedagog);Elżbieta Zakrzewska(n-l chemii) Gimnazjum numer 10.