Keeffe, nie jestem królem

Autor: redakcja, Data publikacji: 2013-11-14 14:17:00

Teatr Błękitna Sukienka zaprasza na spektakl Keeffe, nie jestem królem. Prapremiera już 16 listopada o 18.00 w Dworku Artura na Oruni. Wstęp wolny

Trzeci spektakl Teatru Błękitna Sukienka Keeffe, nie jestem królem to rzecz o kobiecie zdetronizowanej. Przez mężczyznę, który nie chce już grać roli jej indywidualnego króla, poczuł jak mu dobrze, gdy tego nie musi robić. Ona sama, od wieków przyklejona do jego boku, gdy się od niego odrywała feministycznym szarpnięciem – zapłakała. Nie taka chciała być. Nie taka miała być gra.
Spektakl wprowadza widza w świat gier uprawianych „na dzwonek”. W świat kobiet budujących nową tożsamość, nowe relacje, nową miłość – jednak przy użyciu przemocy. Czy żyjemy w czasach kobiet imitujących mężczyzn, których tak solennie za tę przemoc skrytykowały? Spektakl pyta o „my”, bo jeszcze nie żyjemy w świecie po „my”…
Keeffe  - to każda, która wyprowadziła z siebie duszę. Mężczyzna Keeffe - to każdy, który woli to wszystko przespać, bo jak się obudzi „zabije brata i krew jego brata będzie za nim wołać”… Czy możliwe, aby byli „my”…?
Naszą historię opowiadamy jak zawsze mocno, jak nigdy otuloną przepiękną muzyką na żywo Macieja Milewskiego i jego Kwintetu i … nareszcie bliżej równowagi – bo usta w usta z Mężczyzną!

Prapremiera 16 listopada o 18.00 w Dworku Artura na Oruni /Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9/.
Wstęp wolny
Premiera 23 listopada o godz.19.00 w Nowej Synagodze we Wrzeszczu na ul. Partyzantów 7.
więcej na www.teatrblekitnasukienka.com.pl i na facebook

Scenariusz i reżyseria: Rita Jankowska
Występują:
Keeffe 1: Beata Ruszkiewicz
Keeffe 2: Marianna Palider
Keeffe 3: Alicja Piotrowska
Dusza Keeffe: Dagny Lewandowska
Mężczyzna Keeffe: Arek Drewa

O TEATRZE

Założycielką Teatru Błękitna Sukienka jest Rita Jankowska, która od marca 2011 roku z grupą kilkunastu kobiet pracowała we wrzeszczańskiej synagodze nad pierwszym autorskim spektaklem Skacz Marysiu. W roku następnym zaprezentowały publiczności Trójmiasta spektakl Powiedz, miłość jest prosta.
Od stycznia 2012 roku teatr pracuje w sali teatralnej GAK w Dworku Artura na Oruni. W zmienionym składzie, już bez przydomka teatr kobiet, tworzy spektakle oparte na autorskich scenariuszach oraz wielomiesięcznej pracy improwizacyjnej. Teatr działa bez dotacji, dzięki wielkiemu zaangażowaniu zaprzyjaźnionych z teatrem artystów, fotografików, grafików, muzyków i ludzi mediów.
Do udziału w spektaklu Keeffe, nie jestem królem zostali zaproszeni muzycy tworzący Quintet Macieja Milewskiego.

Maciej Milewski Quintet

Założycielem Kwintetu jest Maciej Milewski - gitarzysta i kompozytor.  Do swojego projektu zaprosił  znakomitych muzyków, z którymi nagrał w 2012 roku pierwszą autorską płytę The Bird’s Reflection.
Zespół tworzą: Maciej Milewski - gitara, Piotr Chęcki - saksofon, Szymon Burnos - piano, Krzysztof Słomkowski - kontrabas, Sławek Koryzno - perkusja. Muzycy koncertują w całej Polsce, mają na swoim koncie wspólne projekty z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Aga Zaryan, Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Tomek Sowiński, czy Cezary Paciorek; za swoje dokonania artystyczne zdobyli wiele nagród na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce.