Głosowanie już niedługo, ta wiedza może się przydać

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-01-31 16:01:00

Luty to miesiąc, w którym gdańszczanie będą mogli zadecydować, na co wydać 9 milionów złotych z miejskiej kasy. Oruniacy również mogą zagłosować na wymarzone projekty, które dotyczą ich dzielnicy. Ale jak, kiedy i gdzie to zrobić? Na to pytanie odpowiedzą lokalni radni osiedla, którzy 6 lutego organizują w Gościnnej Przystani spotkanie na temat Budżetu Obywatelskiego.

O budżecie obywatelskim pisaliśmy tutaj. Już za niecałe dwa tygodnie rozpocznie się głosowanie na zgłoszone wcześniej przez mieszkańców wnioski.

Każdy gdańszczanin będzie mógł zagłosować na pięć projektów do budżetu. Będzie miał na to czas od 10 do 24 lutego. Swój głos będzie mógł oddać przez Internet, albo w ośmiu wybranych szkołach (niestety nie ma tu Oruni), bądź urzędzie.

Ale na co głosować? Radni osiedla z Oruni przygotowują spotkanie, na którym zostaną przedstawione wszystkie projekty z tej właśnie dzielnicy. Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” ocenia, że „oruńskich wniosków” jest blisko 20.

- Chcemy zaprosić wszystkich wnioskodawców i poprosić ich, by opowiedzili o swoich projektach. Liczymy też, że na spotkaniu pojawią się mieszkańcy. Nasze spotkanie może być jedyną okazją, by dowiedzieć się czegoś więcej o danym projekcie, lub w jaki sposób na niego głosować – mówi radny,

Start spotkania: 6 luty (czwartek), godzina 18.
Miejsce spotkania: Gościnna Przystań, Gościnna 14

Przypomnijmy, głosowanie zostało podzielone na sześć okręgów. W każdym z nich mogą przejść projekty, których łączna wartość realizacji nie przekroczy 1,5 miliona złotych. Orunia będzie konkurować m.in. z Nowym Portem, Stogami i Brzeźnem. - Po spotkaniu chcielibyśmy porozmawiać z wnioskodawcami i zastanowić się nad wspólną promocją projektów – komentuje Korsztun.