Dla kogo mistrzostwo?

Autor: salosgdansk, Data publikacji: 2014-05-16 09:30:00

PLS wkracza w ostatnią fazę rozgrywek, kto zdobędzie mistrza? TECHBUD Sopot, Specjaliści, Zjednoczeni a może Oruński Salos czy Navistal? Cięzko odpowiedzieć na to pytanie nawet najwierniejszym kibicom PLS.

Obecny sezon różni się od poprzednich. Mecze PLS wzbudzają wielkie emocje. Widać to m.in. dzięki kibicom, którzy przybywają na mecze, a także na przykładzie liczby użytkowników wchodzących na oficjalną stronę ligi.

Obecnie średnio np. od soboty do niedzieli strona odświeżana jest ponad 14765 razy! Dzięki temu widzimy, że jeszcze nie doskonała, ale idąca w dobrym kierunku liga ma coraz więcej kibiców czy zwolenników.  Na nowy sezon organizatorzy mają już dodatkowych 5 zespołów, które chcą zagrać, a przecież nie ruszyła jeszcze promocja.

Wiemy, że nie wszystko działa jeszcze jak trzeba. Uczymy się na własnych błędach starając udoskonalać to, co budujemy. Wydaje się, że nauczeni tym pierwszym sezonem w roli organizatora stworzymy kolejny, który będzie doskonały – mówią organizatorzy ligi.

Obecny sezon prowadzony jest systemem rozgrywek jak w piłkarskiej Ekstraklasie. Doprowadziło to do wielu emocji. Większość spotkań ligi prezentuje wysoki poziom minimum V ligi. W dodatku trzeba dodać, że jesteśmy jedynymi rozgrywkami, w których gra się po jedenastu na normalne zasady piłkarskie (spalony, trzech sędziów).

Obecnie liderem rozgrywek jest obrońca trofeum zespół TECHBUD Sopot jednak ma on tylko 2 punkty przewagi nad drugim w tabeli zespołem Specjalistów. Jak radzą sobie drużyny z Oruni?

Najwyżej na czwartym miejscu znajduje się juniorska drużyna Salosu. Miejsce 4 i nadal spore szanse na mistrza. Tym bardzie, że po podziale punktów będą może mieć tylko 3 punkty straty do pierwszego zespołu.  Na miejscu piątym z tą sama ilością punktów oruński zespół o uznanej marce, czyli Navistal.

Nowa ekipa GKS Orunia mająca w składzie min. Radnego Osiedla B. Niziołka plasuje się na 8 pozycji. Wszystkie te zespoły po podziale systemem ekstraklasowym na grupę mistrzowską i spadkową znajdują się w górnej stawce. Pewnego miejsca jedynie nie ma WRO System ( może zapewnić sobie w niedzielę) oraz ekipa Lombardu Orunia, która rywalizuje wśród beniaminków.  Jednak bardzo prawdopodobne jest, że w czerwcu w grupie mistrzowskiej zobaczymy nawet komplet drużyn z Oruni.

Obecnie I liga PLS ma w swoich szeregach 18 zespołów, w nowym sezonie będzie ich już minimum 23. Liczymy na dalszy rozwój ligi i walkę o trofeum z duchem fair play.

Obecna sytuacja w tabeli PLS i terminarz na stronie ligowej: Strona www