15 nagród do wygrania...na tle Kanału Raduni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-05-29 18:55:00

Zdjęcia historyczne, rodzinne, artystyczne, nagrody publiczności, nagrody główne i wyróżnienia – ogłaszamy fotograficzny konkurs, którego tematem jest Kanał Raduni, XIV-wieczny, przecinający Orunię zabytek. Ogłoszenie zwycięzców już 8 czerwca (niedziela) podczas szesnastego Wielkiego Festynu w Parku Oruńskim.

O samym Festynie napiszemy bardziej szczegółowo już niedługo.

Dość wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy na imprezę Parku Oruńskiego ruszą dwie zorganizowane grupy. Jedna z nich wyposażona w kijki do nordic walking wystartuje ze Św. Wojciecha, by wzdłuż Kanału Raduni dostać się na oruńską zabawę. Druga, grupa rowerowa – z Biskupiej Górki.

Warto też napisać, że 8 czerwca pod kuźnią przy ulicy Gościnnej grupowe zdjęcie oruniakom będzie robił Maciej Kosycarz, znany trójmiejski fotoreporter. Najprawdopodobniej fotografia ta znajdzie się w jego albumie, który będzie dotyczył Oruni.

A skoro o zdjęciach mowa, to miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia” ufundowało nagrody w tegorocznym konkursie fotograficznym. Do wygrania są m.in. albumy Macieja Kosycarza, zaproszenia do oruńskiej kawiarni w kuźni, czy sprzęt do Nordic Walking.

Konkurs fotograficzny dotyczy Kanału Raduni. Będzie miał trzy kategorie: zdjęcie historyczne, zdjęcie artystyczne i zdjęcie rodzinne. W każdej z kategorii przyznana zostanie nagroda główna, trzy wyróżnienia i nagroda publiczności. W sumie będzie aż 15 nagród.

Losy nagrody publiczności będą decydować się na facebookowym profilu MojejOruni. Każde z nadesłanych do nas zdjęć będziemy publikować na Facebooku. Zdjęcie, które w danej kategorii zgromadzi najwięcej polubień otrzyma nagrodę publiczności. Do nadesłanych zdjęć można też nadesłać krótki opis.

O innych nagrodach zadecyduje jury, które składać się będzie m.in. z przedstawiciela SIL „Orunia”, reprezentanta naszego portalu i fotografa-zawodowca. – 8 czerwca na scenie podczas festynu nastąpi uroczyste wręczenie nagród – mówi Piotr Wróblewski, szef SIL „Orunia”.

Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres: redakcja@mojaorunia.pl do 5 czerwca włącznie. W mailu powinny znaleźć się informacje kontaktowe (imię i nazwisko, numer telefonu, mail). Osoby, które przesyłają zdjęcia muszą posiadać do nich prawo – muszą to być ich fotografie, lub fotografie kogoś z rodziny.

Fotografie powinny mieć również jak największą rozdzielczość. Organizatorzy chcą powiększyć zdjęcia, wydrukować i w czasie Festynu zrobić z nich swoistą wystawę. Być może oruńskie ujęcia Kanału Raduni zawisną później w kuźni przy Gościnnej, lub w Gościnnej Przystani.

Zdjęcia historyczne powinny pokazywać ujęcia Kanału Raduni przed 2001 rokiem (powódź też się liczy). Zdjęcia rodzinne dotyczą czasów współczesnych – na spacerze można zrobić fotografię na tle tego XIV-wiecznego, oruńskiego i niedawno wyremontowanego zabytku.

W niniejszym artykule dla przykładu zamieściliśmy zdjęcie rodziny Przemysława Kluza, menadżera Gościnnej Przystani. Przedstawia rodzinę Panasiuków na wale Kanału Raduni. Gdyby zdjęcie brało udział w konkursie, zamieścilibyśmy je w kategorii „zdjęcie historyczne”. Można byłoby na nie głosować na naszym profilu facebookowym.

Czekamy na Wasze fotografie :)