Wybrano firmy do robót w Parku Oruńskim

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-08-20 14:53:00

Znamy terminy rozpoczęcia i zakończenia pierwszego etapu rewaloryzacji Parku Oruńskiego, a także firmę, która to wykona. Wiemy również, kto i kiedy zamontuje tutaj kładkę, przeniesioną z centrum miasta.

Wygląda na to, że oruniacy się doczekali – już oficjalnie rusza rewaloryzacja Parku Oruńskiego. Póki co, będzie to pierwszy etap (o zakresie prac pisaliśmy tutaj) tej inwestycji.

- Umowa na I etap rewaloryzacji Parku Oruńskiego została podpisana 11 sierpnia z firmą TRAKT. Przekazanie  placu budowy nastąpiło 18 sierpnia, natomiast zakończenie prac nastąpić ma do końca października tego roku – mówi nam Maria Jaźwińska, p.o rzecznika Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Oprócz firmy TRAKT do przetargu zgłosiły się jeszcze trzy firmy: PROGRES Sebastian Kurpisz, WPRD GRAVEL i B&W Bożena Dzidkowska. Najtańszą ofertę złożył miastu TRAKT (blisko 720 tysięcy złotych), najdrożej swoje usługi wyceniła firma WPRD Gravel (ponad 1 mln 23 tysiące złotych).

Wyjaśniła się też kwestia przenosin i montażu kładki z centrum miasta do Parku Oruńskiego. Będzie to kładka spod Gildii, która trafi właśnie do oruńskiego zieleńca. - W dniu jutrzejszym, to jest 21 sierpnia ma zostać podpisana umowa na wykonanie tej właśnie inwestycji. Umowa zostanie podpisana z Przedsiębiorstwem Remontowo Usługowo Projektowym Hydro-Rem. Zakończenie prac nastąpić ma do końca listopada tego roku – informuje Jaźwińska.