Zagrajcie w Futbolowym Gdańsku na Oruni i zobaczcie biało-czerwonych na PGE Arena

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-05-13 14:34:00

Na Oruni boiska tętnią życiem i cieszę się, że Miasto wspólnie ze szkołą na Smoleńskiej organizuje tak duży turniej piłkarski właśnie w tej dzielnicy – mówi nam Jan Ptach, urzędnik i „człowiek z Oruni”, który również zaangażował się w całą imprezę. Już 19 maja w hali przy ulicy Smoleńskiej zmierzą się gimnazjaliści z całego Gdańska. Nagroda dla najlepszej drużyny jest naprawdę atrakcyjna.

- Zapraszamy bardzo serdecznie na kolejną edycję Futbolowy Gdańsk – mówi Jan Ptach, inspektor Wydziału Rozwoju Społecznego, oruniak, który współorganizuje najbliższą imprezę.

- Futbolowy Gdańsk to rozgrywki piłkarskie do uczniów klas I-III szkół gimnazjalnych. Turniej, w którym mogą wziąć udział dziewczęta jak i chłopcy, zostanie rozegrany 19 maja w hali sportowej Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2 w Gdańsku – wyjaśniają urzędnicy.

Zwycięska drużyna 16 czerwca zasiądzie na trybunach PGE Areny, by oglądać zmagania biało-czerwonych w towarzyskim meczu z Grecją. Dla najlepszych drużyn przygotowano także puchary, medale i nagrody rzeczowe.

Rozpoczęcie rozgrywek w ramach Futbolowego Gdańska zaplanowane jest na godz. 9.00.

- Chętne do udziału w rywalizacji drużyny mogą się zgłaszać do 18 maja na adres: futbolowy@gdansk.gda.pl lub telefonicznie u Koordynatora Projektu pod numerem telefonu: 58 323 67 75 – przypominają gdańscy urzędnicy.

- Futbolowy Gdańsk niezmiennie cieszy się dużą popularnością wśród naszych uczniów. W poprzedniej edycji, która odbyła się w lutym, udział wzięło ponad 200 zawodników. Cieszę się, że Miasto organizuje kolejny turniej właśnie na Oruni – mówi Ptach.

CKUiZ nr 2 mieści się przy ulicy Smoleńskiej 5/7.