Chłopak zaatakowany nożem na Łostowicach

Autor: redakcja, Data publikacji: 2015-06-10 10:42:00

18-latek zaatakowany nożem! Sprawca został już zatrzymany. Według zapewnień prokuratury, wszystko działo się kilka dni temu przy jednym ze zbiorników retencyjnych na Łostowicach. Niektóre media twierdzą jednak, że do ataku doszło na Oruni.

Grupa osób pije alkohol na łonie natury. Siedzą nieopodal zbiornika retencyjnego na Łostowicach. Nagle między dwoma mężczyznami dochodzi do sprzeczki. Kłócą się 18 i 28-latek. W pewnym momencie starszemu przestały wystarczać słowa. Użył więc znacznie poważniejszego argumentu. Chwycił za nóż i zaatakował 18-letniego chłopaka.

Ktoś zaalarmował policję.Chłopak z ciężkimi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

- Chwilę później policjanci zatrzymali też 28-letniego sprawcę, który ukrywał się w pobliskich krzakach. Mężczyzna był nietrzeźwy, w wydychanym powietrzu miał około promila alkoholu. Policjanci przewieźli go do policyjnego aresztu – mówi Lucyna Rekowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił sprawcy zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie na wniosek śledczych sąd zastosował wobec 28-latka areszt tymczasowy na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Co ciekawe, w innych, lokalnych mediach pojawiły się artykuły, że mężczyzna został zaatakowany na gdańskiej Oruni. Rozmawialiśmy z prokurator, która nadzoruje to śledztwo. - Do zdarzenia doszło przy zbiorniku wodnym na Łostowicach. Więcej nie mogę powiedzieć – usłyszeliśmy.