Startuje remont na Trakcie i przebudowa jednego ze skrzyżowań

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-07-15 15:47:00

Niedługo rusza remont Traktu św. Wojciecha na odcinku od Gościnnej do Sandomierskiej. Dzisiaj Dyrekcja Rozbudowy Miasta przekazała wykonawcy plac budowy. Prace mają zakończyć się do końca listopada.

Na Trakcie św. Wojciecha (odcinek Gościnna-Sandomierska) wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, kamienne krawężniki zostaną wymienione na nowe, rozebrane zostaną chodniki i zbudowane zostaną nowe, przebudowywane będą zatoki autobusowe, wyspy na skrzyżowaniach, wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe.

Co ważne, przy okazji remontu zostanie zlikwidowane przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania Traktu św. Wojciecha i Sandomierskiej. Pasy dla pieszych zostaną przykryte nowym asfaltem, wyrównane zostaną pobliskie krawężniki. Zniknie stąd sygnalizacja świetlna dla pieszych, wysepki pozostaną jako element układu drogowego.

Przejście ma zostać przeniesione w inne miejsce Traktu św. Wojciecha, około 100 metrów dalej w kierunku centrum.

Początkowo te prace nie zostały wpisane do dokumentacji dla remontu Traktu św. Wojciecha. - Został jednak dopisany aneks do umowy i wykonawca ma obowiązek przeprowadzić także i przebudowę skrzyżowania Traktu z Sandomierską - potwierdza Tomasz Wawrzonek z Zarządu Dróg i Zieleni.

Przypomnijmy, o taką zmianę od kilku lat zabiegali lokalni radni dzielnicy. Argumentowali, że obecne rozwiązanie (dwuetapowe przejście na wspomnianym skrzyżowaniu) marnuje czasu wielu oruniaków. - Aby dostać się na drugą stronę, na przykład na przystanek autobusowy trzeba nadrabiać drogi i czekać na kolejnych światłach. Czasem traci się tutaj aż siedem i więcej minut – tłumaczył nam kilka miesięcy temu Mateusz Korsztun z Zarządu oruńskiej Rady Dzielnicy.

Wszystkie prace (remont Traktu św. Wojciecha i przebudowa skrzyżowania) mają zakończyć się do końca listopada tego roku. Prace będą prowadzone etapami.