Na 6 tygodni zablokują Trakt św. Wojciecha. Jak pojadą kierowcy?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-08-06 07:13:00

Na Oruni szykują się poważne utrudnienia dla kierowców - od 11 sierpnia (wtorek) na Trakcie św. Wojciecha (odcinek od Gościnnej do Sandomierskiej) zamknięta dla ruchu zostanie ulica w kierunku Gdańska. Wszystko przez rozpoczynający się właśnie remont oruńskiej arterii.

- W związku z rozpoczęciem robót polegających na poprawie stanu technicznego ulicy Trakt Św. Wojciecha na odcinku od ul. Gościnnej do ul. Sandomierskiej od 11.08.2015 r. (wtorek) planowana jest zmiana organizacji ruchu polegająca na całkowitym wyłączeniu jezdni lewej (patrząc w kierunku Pruszcza Gdańskiego) i przeniesieniu relacji w kierunku Gdańska na jezdnię prawą, czyniąc ją dwukierunkową - mówią przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Na tym nie koniec zmian.

Na całości ulicy Dworcowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy i zamknięte będzie jedno z dwóch skrzyżowań z ul. Gościnną (bliżej Pruszcza Gdańskiego). Dodatkowo zjazd z ul. Małomiejskiej w kierunku Pruszcza Gdańskiego odbywać się będzie objazdem przez ul. Raduńską.

- Ruch pieszy oraz przejścia zostaną utrzymane, a przystanki autobusowe będą przeniesione maksymalnie o 100 m od lokalizacji obecnej - informują drogowcy.

Planowany czas zamknięcia jezdni lewej to 6 tygodni. Następnie zostanie zamknięta jezdnia prawa z jednoczesnym przełożeniem ruchu na nowo wykonaną jezdnię lewą.

O remoncie Traktu św. Wojciecha na odcinku Gościnna - Sandomierska pisaliśmy tutaj.

Przypomnijmy, Na Trakcie św. Wojciecha (odcinek Gościnna-Sandomierska) wyremontowana zostanie nawierzchnia jezdni, kamienne krawężniki zostaną wymienione na nowe, rozebrane zostaną chodniki i zbudowane zostaną nowe, przebudowywane będą zatoki autobusowe, wyspy na skrzyżowaniach, wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Wszystkie prace mają zakończyć się do listopada tego roku.