MTP: Orunia na piątym

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2009-11-28 17:52:00

Pierwszy dzień Mikołajkowego Turnieju Piłkarskiego za nami. Zwyciężyła drużyna z Tczewa. Reprezentujący naszą dzielnicę zespół „Orunia” zajął piąte miejsce. Jutro zmierzą się nieco starsi zawodnicy.

Turniej zaplanowano na 28 i 29 listopada. Impreza ma na celu integracje wychowanków z różnych placówek szkolno-wychowawczych i opiekuńczych. Mecze rozgrywane są w hali sportowej Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska – Melioratka (ul. Smoleńska 7). W pierwszym dniu turnieju zagrało 9 drużyn z całej Polski – zobaczyliśmy ekipy z Poznania, Malborka, Tczewa, Sobieszewa. Nie zabrakło także reprezentantów Oruni. W sobotę na boisko wybiegli zawodnicy z podstawówek i gimnazjów. W niedzielę zagrają piłkarze nieco starsi (wiek licealny).

Dziewczyny też potrafią!
Na turnieju swoje umiejętności zaprezentował też żeński zespół – ZSIŚ.
- Dziewczyny w żaden sposób nie odstawały od chłopaków. Miały niesamowitą wolę walki, i wcale nie najgorzej opanowały tajniki gry w piłkę. To wszystko razem powodowało, że grały bez kompleksów i z powodzeniem nawiązywały równą walkę na boisku z każdym – komentował Dariusz Maciejewski z fundacji „Obudź Nadzieję”, która jest współorganizatorem turnieju. Dziewczyny zajęły ósme miejsce.

Orunia na piątym
Trzy oczka wyżej uplasowali się zawodnicy z klubu Orunia. Zespół tworzy kilku chłopaków w wieku od 9 do 16 lat. Wszyscy mieszkają na Oruni.
- To jest nasz pierwszy turniej, do tej pory graliśmy na podwórku. Jak na pierwszy raz, nie było źle, tym bardziej, że poziom innych drużyn był naprawdę wysoki. Teraz zamierzamy grać już w każdym organizowanym w naszej okolicy turnieju – opowiadał Patryk, jeden z członków klubu Orunia.

Wspólny wysiłek wielu
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary. Rozdano też wiele piłek i szalików Lechii Gdańsk. Każdy z uczestników turnieju dostał paczkę z upominkami. Organizatorom turnieju udało się również pozyskać wielu sponsorów. Pieniądze na zorganizowanie imprezy pochodziły m.in. ze zbiórki pieniędzy przed jednym meczów z Lechii Gdańsk, a także z licytacji piłek z podpisami zawodników biało-zielonej drużyny. Obok fundacji „Obudź Nadzieję", organizatorami turnieju są: Zespoł Szkół Inżynierii Srodowiska oraz Stowarzyszenie kibiców Lechii Gdansk „Lwy Północy".

Wyniki:
Tczew – MORS 2:0
Lwy Północy – Malbork 3:0
Olszynka – Sobieszewo 0:8
Orunia – ZsiŚ 2:0
MORS – Trzepowo 5:1
Tczew – Olszynka 5:0
Lwy Północy – Orunia 5:0
Trzepowo – Sobieszewo 0:7
MORS – Olszynka 9:0
Malbork – Orunia 0:3
Tczew – Sobieszewo 3:5
Lwy Północy – ZSiŚ 3:0
Olszynka – Trzepowo 1:3
Malbork – ZSiŚ 1:0
Sobieszewo – MORS 1:1
Tczew – Trzepowo 12:0

Ćwierćfinały:
Sobieszewo – ZSiŚ  6:0
Lwy Północy – Trzepowo 9:0
Tczew – Malbork 7:0
Orunia – MORS 1:2

Półfinały:
Lwy Północy – Tczew 1:1 (karne 1:3)
Sobieszewo – MORS 3:0
ZSiŚ – Orunia 2:4
Trzepowo – Malbork 1:5

O VII miejsce: ZSiŚ – Trzepowo 0-1
O V miejsce: Orunia – Malbork 1:0
O III miejsce: Lwy Północy – MORS 2:4
O I miejsce: Tczew – Sobieszewo 3:1