Orunia i Przytorze walczą dalej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2009-12-07 14:08:00

W piłkarskich Mikołajkach dla gimnazjalistów rozgrywanych na stadionie Lechii wzięło udział aż 17 drużyn. Wśród nich znalazły się dwa zespoły z Oruni.

Dzielnicę reprezentowały: „Orunia” i „Przytorze”.  
- Oba zespoły walczyły bardzo dzielnie, ale zawody stały na bardzo wysokim poziomie i nie udało im się wyjść z grupy do fazy finałowej – relacjonuje Jan Ptach, trener piłkarski, biorący udział w imprezie.
- Na pewno było dużo trudniej niż tydzień temu na piłkarskich Mikołajkach na Oruni (pisaliśmy o tym tutaj – przyp. red.). Z grupy nie wyszliśmy, ale nie załamujemy się. Chcemy grać dalej w takich turniejach. Będzie lepiej – mówił jeden z oruńskich młodych piłkarzy.
Turniej zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku. Zagrali w nim piłkarze z roczników 1994-1996. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna Gimnazjum nr 29.
Na imprezę przybyli też piłkarze Lechii Gdańsk: Marko Bajić, Piotr Kasperkiewicz i Krzysztof Bąk. Wręczyli swym młodszym kolegom po fachu nagrody i drobne upominki. Zostały one ufundowane przez MOSiR i Sklep kibica Lechista z Pasażu Królewskiego.