Konkurs: Maszkarony, twarze i zwierzęta

Autor: p.kluz, Data publikacji: 2009-12-15 13:21:00

Przechodzimy obok nich codziennie, niemal nigdy nie zwracając na nie uwagi. Ich skamieniałe twarze śledzą życie orunian od pokoleń. Są świadkami naszych osobistych tragedii, uniesień i dramatycznych wydarzeń historycznych.

O kim mowa? Od wieków maszkarony, tajemnicze ludzkie twarze i postaci zwierząt stanowią nieodzowny element architektury, również naszej dzielnicy.
Postanowiliśmy przypomnieć o nich ogłaszając konkurs. Mamy nadzieję, że dzięki tej zabawie będziemy mieli okazję zatrzymać się na chwilę w codziennym zabieganiu i poznać bliżej otaczającą nas architekturę. Dzisiaj publikujemy pierwszą zagadkę. Jej rozwiązanie można nadsyłać do 21 grudnia (do godziny 12:00).

Zasady konkursu
W grudniu i styczniu przedstawimy 12 zagadek (w poniedziałki, środy i piątki), które będą publikowane w dziale Konkursy (w Wiadomościach). Każda z nich będzie przedstawiać inną postać jednego z budynków znajdujących się na Oruni. Zadaniem Czytelników jest nadesłanie na naszego maila: redakcja@mojaorunia.pl dokładnego adresu (ulica i numer domu – dopuszczamy pomyłkę o jeden numer) budynku, na którego fasadzie znajduje się postać z fotografii opublikowanej zagadki. W mailu oprócz odpowiedzi powinny znaleźć się dodatkowo następujące informacje: imię i nazwisko osoby, biorącej udział w konkursie, a także jej numer telefonu (dane do wiadomości redakcji).

Czas na nadesłanie odpowiedzi jednej zagadki upływa w momencie publikacji kolejnej zagadki. Przy tej okazji będzie pojawiało się również rozwiązanie. Na przykład: pierwsza zagadka została opublikowana 15 grudnia 2009 i rozwiązanie tej zagadki można nadsyłać do pojawienia się na naszej stronie zagadki nr 2, która zostanie opublikowana 21 grudnia 2009 o godzinie 12:00. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania. Za każdą poprawną odpowiedź można otrzymać jeden punkt.

Nagrody
Spośród czytelników, którzy nadeślą najwięcej poprawnych odpowiedzi i tym samym uzyskają najwięcej punktów, zostanie rozlosowanych dziesięć atrakcyjnych nagród (koszulki, czapeczki, paski, plecaki i torby znanej marki odzieżowej).

Dzisiejsze zdjęcie to zagadka nr 1. Życzymy powodzenia.