To trzeba było zobaczyć

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-04-28 18:00:00

W zeszłą sobotę (26.4) w Parku Oruńskim miała miejsce coroczna impreza „Salezjańskie Biegi Wiosenne”. Wzięło w niej udział ponad 50 zawodników.

Biegacze rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Najmłodszą uczestniczką zawodów była 4-letnia Julia. W asyście starszego brata przebiegła cały dystans.
- Ta dzielna, mała dziewczynka ujęła wszystkich. Kiedy dobiegła do mety, to był bardzo wzruszający dla mnie moment. Trudno to opisać słowami, trzeba to było zobaczyć na własne oczy – mówił Grzegorz Grylak, prezes SALOS-u, organizacji, która organizowała cały turniej
Inny członek SALOS-u, ksiądz Marcin Możejko również nie krył swojego zadowolenia z przebiegu zawodów. Jak sam mówił słowa podziękowania należą się wielu osobom. W specjalnym komunikacie napisał:
„Bardzo serdecznie jako Zarząd SL SALOS Gdańsk składamy wszystkim uczestnikom najserdeczniejsze gratulacje i mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartujecie w tych zawodach po raz kolejny zapraszając do udziału także swoich kolegów i koleżanki.
Serdeczne podziękowania kieruję także do p. Grzegorza Grylaka, p. Stanisława Zaremby, p. Artura Skrzypczaka i Łukasza Lubasa za pomoc w realizacji zawodów. Podziękowania należą się także wszystkim uczennicom Gimnazjum nr 10, które dbały o sprawy organizacyjne. Wszystkim za wszystko serdeczne Bóg zapłać!”


Zwycięzcy w grupach wiekowych:
Szkoły Podstawowe:
klasy 0-3 - dziewczęta
1. Suchodolska Sylwia - SP 16
2. Gawrysiak Karolina - SP 16
3. Cebulska Natalia - SP 19

klasy 0-3 - chłopcy
1. Jagiełłowicz Oskar - SP 16
2. Cebulski Adrian - SP 19
3. Kowalski Kacper - SP 16

klasy 4-6 - dziewczęta
1. Rynkowicz Magda - SP 16
2. Suchodolska Monika - SP 16
3. Hebert Dominika - SP 16

klasy 4-6 - chłopcy
1. Pekrun Krystian - SP 16
2. Sierocki Mateusz - SP 16
3. Wojciechowski Krystian - SP 16


Szkoły Gimnazjalne:
dziewczęta
1. Michalska Katarzyna - Gimnazjum nr 10
2. Warda Kaja - Gimnazjum nr 10
3. Zabielska Karolina - Gimnazjum nr 10

chłopcy
Bieńkowski Tomasz - Gimnazjum nr 10


Kategoria OPEN:
mężczyźni
1. Grzegorz Koziatek LO
2. Łukasz Lubas TOŚ
3. Przemysław Śleziak LO