Majówka po gdańsku

Autor: gosc19.52, Data publikacji: 2010-05-01 13:22:00

Jak spędzić majówkę po gdańsku na Oruni, a może odwrotnie? Jak spędzić majówkę po oruńsku w Gdańsku...

Każdego roku przychodzi czas na tzw. majówkę, czyli nic innego jak długi majowy weekend związany ze świętami 1, 2 i 3 maja. Jest to czas, kiedy (prawie) każdy przeciętny Kowalski ma wolne. Tylko jak pożytecznie spędzić ten czas?

Zamknięte sklepy
Od kilku, a nawet kilkunastu lat, w weekendy najczęściej Polacy wybierają się „na spacer” do sklepu. Odwiedzamy hipermarkety, galerie handlowe, rynki. A wszystko, ponieważ, chcemy się odstresować, wydać trochę gotówki lub zrobić zakupy na cały najbliższy tydzień lub miesiąc. Niezależnie od pogody ludzi ciągnęło do sklepów. Jednak jest taki weekend, kiedy ta reguła się zmienia. Jest to właśnie „długi weekend majowy”.

Czas na rodzinę
Najlepiej wykorzystać ten czas, spędzając go z rodziną i/lub przyjaciółmi. Odwiedźmy tych, z którymi nigdy nie mamy czasu się spotkać. Umówmy się gdzieś na mieście lub u kogoś w domu na kawę. Weźmy babcie, dzieci, wnuków i idźmy na spacer do parku na spacer lub pograć w piłkę. Gdy pogoda nie jest zachęcająca zostańmy w domu, ale nie po to, by siedzieć przed ekranem telewizora lub komputera. Wyszukajmy szachy, karty, gry planszowe i „zabawmy się” jak to robili inni, gdy nie było komputerów. Dajmy oczom odpocząć.

Weekend na sportowo
Oprócz grania z przyjaciółmi na pobliskim boisku, można także wybrać się na mecz. Fanatycy piłki nożnej mogą pójść 1 maja na stadion przy ul. Traugutta 29 obejrzeć mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Polskiej Ekstraklasy 2009/10. Wszyscy, którzy nie przepadają za piłką, mogą już 2 maja o godzinie 16 przyjść na stadion żużlowy przy ul. Długie Ogrody, wspierać Lotos Wybrzeże Gdańsk w spotkaniu z Marma Hadykówka Rzeszów o powrót do krajowej elity.

Weekend kulturalnie
W majowy weekend można się spełnić także kulturalnie. Zmęczeni, na co dzień nie mamy czasu lub siły na wyjście do teatru, kina lub na koncert. 1 oraz 2 maja w muszli koncertowej na sopockim molo od godziny 17:00 będzie można delektować się muzyką za darmo. Pierwszego dnia muszlę odwiedzi Grzegorz Turnau, drugiego zaś Detko Band. Otwarte będą również kina, teatry i filharmonia.

Jest jeszcze wiele możliwości na ciekawie wykorzystany wolny okres. Wszystko zależy od Ciebie, jak spędzisz ten majowy weekend!