Biurowiec po przychodni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-06-01 16:15:00

Budynek po byłej przychodni kolejowej (Trakt św. Wojciecha 143) ma nowego właściciela – firmę Hemont. W przyszłości ma tutaj powstać jej biuro. Być może część pomieszczeń zostanie przeznaczonych na wynajem.

O tym od dawna zaniedbanym i straszącym swym wyglądem budynku pisaliśmy pod koniec zeszłego roku. Udało nam się wtedy ustalić jego właścicieli, tych wcześniejszych (Polskie Koleje Państwowe i Urząd Marszałkowski) i ówczesnego (firma Eurotel). Ten ostatni trzy lata temu zakupił budynek przy Trakcie św. Wojciecha 143 z myślą przeznaczenia go na siedzibę swojej firmy. W międzyczasie plany Eurotelu się zmieniły i budynek po raz kolejny został wystawiony na sprzedaż. Firma od swoich potencjalnych nabywców żądała za swoją własność około 2 milionów złotych.
Oferta zainteresowała firmę Hemont, przedsiębiorstwo wielobranżowe, które zajmuje się m.in. instalacją wentylacji i klimatyzacji. W maju tego roku obie firmy dobiły targu. Budynek został sprzedany za 1.830.000 tys. złotych.
Również w maju wokół budynku pojawił się wielki płot. Niektórzy mieszkańcy Oruni (w tym i nasi czytelnicy) zaczęli zastanawiać się, co teraz powstanie w tym miejscu. Takie pytania, a czasem i spekulacje dotarły również do naszej redakcji.  Postanowiliśmy sprawę wyjaśnić. Udało nam się uzyskać kilka interesujących informacji.
Budynek ma służyć nowemu właścicielowi jako biuro firmy. Nie jest wykluczone, że część pomieszczeń zostanie także wynajętych. Być może zmieni się sam wygląd budynku. Właściciel zastanawia się nad jednopiętrową nadbudówką – przeprowadzenie takiej koncepcji wymaga jednak uzyskania odpowiednich pozwoleń od miasta. Firma liczy teraz koszty takiego rozwiązania. Jeżeli okażą się one do zaakceptowania i miasto wyrazi zgodę na taką zmianę, to prace będą mogły rozpocząć się już na jesieni.