Spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem w ZKPiG nr 6

Autor: zkpig nr 6, Data publikacji: 2010-06-08 17:35:00

19 maja gościliśmy w naszej szkole Mateusza Kusznierewicza – słynnego polskiego żeglarza.

Od dziewiątego roku życia związany z żeglarstwem, dziś 35-letni wielokrotny mistrz Świata i Europy w żeglarskich klasach OK dingi, Finn i Star. Uczestnik czterech Igrzysk Olimpijskich, złoty medalista z Sydney. Aktualny mistrz Świata w klasie Star. To tylko część sukcesów sportowych, jakie Mateusz Kusznierewicz ma na swoim koncie.
Nasz gość przyjechał do nas, aby opowiedzieć o swojej przygodzie z żeglarstwem i zachęcić dzieci oraz młodzież do uprawiania tego sportu.
Uczniowie z  dumą witali gościa już od wejścia do szkoły. Kusznierewicz nie krył zaskoczenia i radości z tak miłego przyjęcia, jak również klimatu żeglarskiego, który zapanował w naszej szkole. Dzięki pracy wielu nauczycieli i uczniów udało się przygotować ciekawą oprawę spotkania.
Na blisko dwie godziny przenieśliśmy się z mistrzem w niezwykły świat żeglarstwa. Przy dźwiękach muzyki Vangelisa wpatrzeni w przepiękne fotografie słuchaliśmy ciekawych opowieści żeglarza, który w swoim życiu odniósł wiele sukcesów. Gdziekolwiek na świecie się znajduje jest ambasadorem Polski. Od 2009 roku Mateusz Kusznierewicz jest obywatelem Gdańska i pełni zaszczytną funkcję ambasadora miasta do spraw morskich.
Z uwagą słuchał o naszych małych osiągnięciach w żeglarstwie. Na koniec spotkania otrzymaliśmy autografy i zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Piotr Kamola - nauczyciel wych.fiz. w ZKPiG nr 6, żeglarz