Remont Raduńskiej już w lipcu

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-06-09 14:29:00

Planowany na ten rok remont około dwustumetrowego odcinka ulicy Raduńskiej rozpocznie się już w lipcu. Prace potrwają najpóźniej do połowy września.

Najpierw na ulicy Raduńskiej pojawią się pracownicy Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo – Kanalizacyjnej. Robotnicy mają zmodernizować tutaj m.in. węzły wodociągowe i wymienić fragmenty przyłączy do budynków.
W lipcu rozpocznie się już właściwy remont odcinka ulicy Raduńskiej. Prace rozpoczną się od skrzyżowania z ulicą Małomiejską, zakończą w okolicy skrzyżowania z ulicą Piaskową. Za remont odpowiada gdański Zarząd Dróg i Zieleni. Na ulicy Raduńskiej wymieniane będą krawężniki, a po obu stronach zostaną poprawione chodniki. Gruntowne zmiany czekają jezdnię ulicy Raduńskiej. Na remontowanym odcinku dotychczasowa nawierzchnia – trylinka wprawdzie pozostanie, ale będzie ona wykorzystana jako podbudowa pod nawierzchnię bitumiczną.
- Na czas remontu nie planujemy zamykania ulicy Raduńskiej. Utrudnienia dla kierowców, jeżeli wystąpią, to potrwają najwyżej kilka dni. Najpóźniej powinniśmy zakończyć prace w połowie września – informuje Wiesław Szańca, zastępca kierowniku Działu Utrzymania Dróg w gdańskim ZDIZ-ie.

Na ten rok gdański ZDiZ nie planuje już na Oruni (oprócz bieżących napraw) żadnych remontów ulic.