Zaproś „wodnego” eksperta do domu

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2010-07-04 14:57:00

Co tak naprawdę płynie w naszych kranach? Już niedługo na to pytanie odpowiedzą nam eksperci. Trzeba ich tylko zaprosić do swojego mieszkania.

Wszystko za sprawą bezpłatnych badań jakości wody w Trójmieście, które zostaną przeprowadzone już 6 i 7 lipca. Nie będą one jednak wykonywane wszędzie, eksperci pojawią się tam...gdzie dostaną zaproszenie od mieszkańców.
Każdy kto chce, aby jego woda w kranie została przebadana musi do 6 lipca wypełnić formularz, zamieszczony na stronie: www/tester.brita.pl

„Kranówkę” będzie oceniał doktor nauk chemicznych Krzysztof Stankiewicz. Dokona jej analizy organoleptycznej – sprawdzi smak, zapach i barwę. Wykona również pomiar stopnia twardości wody. Pobierze też próbki, które w laboratoriach Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego zostaną poddane szczegółowej analizie. Wyniki tych badań zostaną przedstawione mieszkańcom i opinii publicznej.
- Bezpłatne badania jakości wody w dziesięciu największych miastach Polski trwają od kwietnia do końca lipca tego roku. Celem akcji jest stworzenie mapy jakości wody kranowej w kraju – informuje Anna Dobrowolska, z biura prasowego Urzędu Miasta w Gdańsku.

Oficjalny raport na temat jakości wody w Trójmieście poznamy najprawdopodobniej za kilka tygodni.