Biegi w Parku Oruńskim [ZDJĘCIA]: Znakomita impreza, świetna promocja Oruni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-09-20 19:27:00

Setki zawodników biegało dzisiaj w Parku Oruńskim. Wszystko w ramach Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska, imprezy, która po raz trzeci dotarła na Orunię.

Setki biegaczy, sportowe emocje, piknikowa atmosfera, moc atrakcji - tegoroczne Biegowe Grand Prix Dzielnic Gdańska w Parku Oruńskim okazały się strzałem w dziesiątkę. Biegali wszyscy: dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy.  W zależności od wieku uczestników długość trasy była inna. Ale wszystkie zawody miały miejsce w Parku Oruńskim, idealnym miejscu na tego typu imprezy.

Warto dodać, że niedawno otwarte place zabaw (przy wejściu do Parku) były dzisiaj cały czas oblegane, a na Raduńskiej i Nowiny trudno było znaleźć miejsce do zaparkowania auta. Podczas robienia zdjęć spotkaliśmy oruniaków, ale też ludzi z innych dzielnic Gdańska. Były też osoby z Sopotu i Gdyni.

Biegową imprezę współorganizowała lokalna Rada Dzielnicy. Z jej budżetu przeznaczono na ten cel 5 tysięcy złotych. - Cieszymy się, że tak wiele osób odwiedziło dzisiaj nasz Park Oruński. Jesteśmy pewni, że za rok zorganizujemy tutaj kolejne Biegowe Grand Prix - obiecuje Agnieszka Bartków, szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".