Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 5

 2 dodane: 19:23, 19/03/11

tagi:

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 5
Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 5
Fot. gosc19.52

Fotografia 1 z 2

Po długiej przerwie spowodowanej wieloma czynnikami czas na kolejny odcinek naszej „wycieczki”. Tym razem idziemy w kierunku centrum i zatrzymujemy się kawałek za stacją benzynową sieci Orlen(tuż obok PRSP). Mało kto wie, ale znajduje się tam teren należący do wojska. W tych na pozór wyglądających jak magazyny budynkach działy się (i dzieją się nadal) niesamowite rzeczy. Do 2009 roku mieściło się tu jedno z tajnych więzień CIA a jedna z teorii mówi, że Prezydent L.A.K. żyje i jest przetrzymywany właśnie tu.

Poziom 0,1 – mieszczą się tutaj biura oraz zbędna dokumentacja. W części magazynowej znajdują się hełmy, mundury oraz metalowe miseczki z drewnianego szkła.

Na poziomie -1 składowano w puszkach pięćdziesięcioletnie mięso ze Szwecji (przeszmuglowane razem z szafkami z ikeły) oraz genetycznie zmodyfikowane frytki. Obecnie znajdują się tam stare opony z wojskowych starów i żuków.

Poziom -2 nazywany był przez tubylców katownią. Polewanie zimną wodą, łaskotanie szczurzym ogonem oraz puszczanie występu Mandaryny z Sopotu były na porządku dziennym.

Poziom -3 laboratorium kryminalne z CSI może się schować. Na tymże poziomie znajduje się najlepiej wyposażone laboratorium na świecie. Od kilku lat przeprowadzana jest sekcja zwłok Marsjanina, którego znalazł pan Zdzich.

Poziom -4 To tutaj byli przetrzymywani agenci rosyjskiego wywiadu oraz arabscy terroryści. Według jednego ze świadków był tutaj widziany Prezydent RP Lech Kaczyński i to po 10.IV.10 r

Poziom -5 tzw. „piekiełko”. Byli tu zsyłani najbardziej „niegrzeczni” terroryści a swoją nazwę zawdzięcza kotłowi, który grzał niezależnie od pogody.

Wszystko zostało opatrzone klauzulą tajności. Przez to tajne więzienie przewinęło się aż  59 tajnych więźniów. Zostali oni osądzeni przez tajny sąd i przewiezieni przez tajną policję do innego tajnego więzienia, które jest tak tajne, że nikt o nim nie wie…

 

Tekst jest wytworem rozbujałej wyobraźni autora (czyli mnie). Natchnieniem była… stara tablica informująca o „terenie wojskowym”. W rzeczywistości przy Trakcie św. Wojciecha 38-42 mieszczą się magazyny jednej z firm budowlanych.

Galeria artykułu

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 5

Oruńskie...

Oruńskie absurdy i ciekawostki - odcinek 5

Oruńskie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.77.70.*

10:13, 29/03/11

już myślałem że jesteś pijany haha

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.79.28.*

21:22, 28/03/11

Dobre! :D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

193.34.0.*

10:08, 20/03/11

O kurcze fajne Mateusz!!! As z klasy ;)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

83.11.104.*

19:34, 19/03/11

:-) ju krejzi! ;p

zgloś naruszenie

REKLAMA