Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Piątek, 18/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kierowcy z Gdańska dobrze znają tę ulicę. Wreszcie zostanie wyremontowana

 1 dodane: 10:00, 03/08/20

tagi:

- Planujemy ogłosić przetarg na modernizację ulicy Równej w drugiej połowie sierpnia, a remont może zakończyć się na wiosnę przyszłego roku - mówią portalowi MojaOrunia.pl gdańscy urzędnicy.

Kierowcy z Gdańska dobrze znają tę ulicę. Wreszcie zostanie wyremontowana
Kierowcy z Gdańska dobrze znają tę ulicę. Wreszcie
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Jak pisaliśmy już na portalu, położona w rejonie Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego ulica Równa miała zostać wyremontowana już w 2019 roku. To wzburzyło lokalnych radnych dzielnicy, którzy od lat zabiegają o modernizację tego fragmenta Oruni.

Wystarczy przejechać się po okolicy, by zobaczyć z czym kierowcy mają tutaj do czynienia. Biegnąca obok PORDU droga, która dochodzi aż do skrzyżowania z Sandomierską jest dziurawa w wielu miejscach. Brakuje też chodników. To wszystko ma się zmienić, bo miasto już znalazło pieniądze na remont Równej.

- Prace obejmą jezdnię i chodnik na całej długości. Ponadto przebudowane zostaną zjazdy na posesje. W ramach zadania pojawią ławki i kosze. Ławki zostaną zamontowane w pobliżu przejazdu kolejowego i skrzyżowania z ul. Sandomierską. W projekcie znalazł się pas zieleni oddzielający jezdnię od chodnika, w 4 miejscach zamontowane zostaną progi zwalniające - wylicza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kluczowe pytanie brzmi: kiedy remont się rozpocznie?

Urzędnicy deklarują, że przetarg na modernizację zostanie ogłoszony w sierpniu. - Jeśli procedura przetargowa dla tego zadania przebiegać będzie bez zakłóceń, prace powinny zakończyć się wiosną przyszłego roku - podkreśla Niezgoda.

Galeria artykułu

Kierowcy z Gdańska dobrze znają tę ulicę. Wreszcie zostanie wyremontowana

Kierowcy z...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

14/10 Oddam Pieska (suczke,kundelka)w dobre rece..Piesek jest malu...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń