Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Wtorek, 28/05/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu

 3 dodane: 16:38, 16/10/23

tagi:

Remont szkoły muzycznej przy Gościnnej ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Prace weszły w kolejną fazę. Coraz bardziej widać już efekty zmian.

Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu
Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu
Fot. DRMG

Fotografia 1 z 3

Trwają prace związane z wykonaniem nowej elewacji. Kontynuowane są również prace wewnątrz obiektu - informują urzędnicy.

Jak pisaliśmy na portalu MojaOrunia, pierwszy przetarg na remont szkoły muzycznej na ulicy Gościnnej został ogłoszony w kwietniu 2022 r., ale okazało się, że zakres prac ma zostać poszerzony. - Zamawiający zamierza poszerzyć zakres przedmiotu zamówienia o wykonanie akustyki pomieszczeń, wykonanie sieci elektrycznej (w trybie zaprojektuj i wybuduj) oraz wykonanie centralnego ogrzewania (w tym wykonanie obliczeń i rysunków) - tłumaczyli przedstawiciele Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Kwietniowy przetarg został więc unieważniony. Kilka tygodni później miasto ogłosiło kolejny przetarg, już na remont w rozszerzonej wersji. Urzędnicy podawali, że inwestycja obejmie także docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu, wykonanie izolacji tarasów, malowanie elewacji, wymianę rynien, wymianę nawierzchni schodów i remont balustrad i murków.

We wrześniu rozstrzygnięto drugi przetarg. Do przetargu na remont budynku szkoły muzycznej stanęły trzy firmy. Oferty wahały się od blisko 3 do 5 mln zł. Ostatecznie zwyciężyła oferta najtańsza, choć miasto i tak musiało dołożyć blisko 500 tys. zł więcej niż pierwotnie planowano.

W październiku wybrany wykonawca zrezygnował z podpisania umowy z miastem. Pod koniec listopada urzędnicy rozpisali kolejny przetarg. Pod koniec grudnia nastąpiło otwarcie ofert.

W marcu 2023 r. miasto podpisało umowę z firmą Usługi Ogólnobudowlane i Handel Justyna Miesikowska.

Galeria artykułu

Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu

Szkoła Muzyczna...

Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu

Szkoła Muzyczna...

Szkoła Muzyczna nabiera innego wyglądu

Szkoła Muzyczna...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń