Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/04/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Kto potrzebuje wsparcia w Święto Zmarłych? Oruńscy wolontariusze pomogą przy sprzątaniu grobów

 1 dodane: 17:35, 24/10/23

tagi:

Takiej akcji jeszcze tutaj nie było. Wolontariusze z oruńskiego domu sąsiedzkiego oferują seniorom i niepełnosprawnym wsparcie w czyszczeniu grobów bliskich. To ważna inicjatywa, która w momencie zbliżającego się Święta Zmarłych, może dla wielu okazać się bardzo pomocna. Organizatorzy mówią, jak można uzyskać wsparcie. Szukają też kolejnych osób chętnych do pomocy.

Kto potrzebuje wsparcia w Święto Zmarłych? Oruńscy wolontariusze pomogą przy sprzątaniu grobów
Kto potrzebuje wsparcia w Święto Zmarłych? Oruńscy
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

"Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej inicjatywie "Wspieraj seniora - Pomoc na Wszystkich Świętych", która ma na celu wspieranie osób starszych i niezdolnych do samodzielnego sprzątania grobów swoich bliskich podczas obchodów Dnia Wszystkich Świętych. Organizatorem akcji jest Dom Sąsiedzki “Gościnna Przystań”, we wsparciu Fundacji Gdańskiej" - czytamy w komunikacie do mediów.

Koordynatorem akcji jest Mateusz Świerzyński z Gościnnej Przystani. W rozmowie z portalem MojaOrunia mówi, że do akcji zgłosiło się już kilku wolontariuszy. Lista wciąż się powiększa i poszukiwane są kolejne osoby chętne do pomocy.

- Zapisy już ruszają, sama akcja trwa od 26 października do 1 listopada, obejmując tym samym kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych, aby dać wystarczająco dużo czasu na pomoc i sprzątanie grobów - podkreśla.

Aby dołączyć do akcji lub zgłosić potrzebę pomocy, prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 58 380 12 02, lub wypełniając ankietę pod QR kodem (na plakacie).

Galeria artykułu

Kto potrzebuje wsparcia w Święto Zmarłych? Oruńscy wolontariusze pomogą przy sprzątaniu grobów

Kto potrzebuje...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń