Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 20/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Projekt Wodno-Ściekowy 2007-2010

MojaOrunia.pl » Inwestycje » ...

 1 dodane: 12:46, 26/11/09

tagi:projekt wodno-ściekowykanalizacjaszambo

Długo wyczekiwana inwestycja ma być ukończona do 2010 roku.

 Projekt Wodno-Ściekowy 2007-2010
Projekt Wodno-Ściekowy 2007-2010
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Prace w ramach Projektu Wodno-Ściekowego na terenie Oruni, Św. Wojciecha, Lipiec i Olszynki wykonywane są w ramach dwóch kontraktów. Pierwszy dotyczy kanalizacji sanitarnej Św. Wojciecha, Olszynki i Wyspy Sobieszewskiej (kontrakt nr 8.2), natomiast drugi budowy magistrali wodociągowej i kanalizacji sanitarnej dla Gdańska-Południe (kontrakt nr 5). Projekty ruszyły w 2007 i 2008 roku i oba, według harmonogramu, powinny zakończyć się we wrześniu 2010 roku.
Prace rozpoczęły się z dwóch stron naszej dzielnicy. Od ulic: Przybrzeżnej, Sandomierskiej i Równej na północnym-wschodzie i od południa na ulicach: Batalionów Chłopskich, Stromej, Po Schodkach, Wąwóz, Rzecznej (Św. Wojciech, Lipce) i Trakcie Św. Wojciecha (do ulicy Gościnnej). Na odcinku oruńskim podłączone do systemu kanalizacji zostaną również ulice Borkowska, Straszyńska i Starogardzka, a pod torami PKP zostaną zbudowane dwa przejścia kanałów sanitarnych łączących się z istniejącą już kanalizacją na ulicach Zawiejskiej i Raduńskiej.
W ramach tego samego projektu trwają prace związane z przebudową dwóch zbiorników oruńskich oraz przepompowni na ul. Kampinoskiej (powyżej ul. Nowiny). Woda z tych zbiorników będzie zasilała gdańską Morenę, Suchanino i Migowo.

Galeria artykułu

 Projekt Wodno-Ściekowy 2007-2010

Projekt...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA