Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 19/04/2021

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)

 36 dodane: 17:49, 06/12/10

tagi:SILDworcowagwiazdkafestynDworek ArturaPark Schopenhauera

Dziś w Dworku Artura i na terenie w pobliżu Parku Schopenhauera odbył się Festyn: "Gwiazdka na Oruni".

Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)
Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 36

Festyn na ulicy Dworcowej zgromadził kilkaset osób. Początkowo impreza toczyła się w dwóch miejscach jednocześnie. Dzieci bawiły się w Dworku Artura. Był zespół, były konkursy i nagrody. Na placu w pobliżu Parku Schopenhauera panowała iście jarmarczna atmosfera. Oruńskie szkoły wystawiły się tutaj ze swoimi stoiskami. Stoły uginały się pod najprzeróżniejszymi smakołykami. Był barszcz, domowe ciasta, pyszne pierogi. Nie brakowało również gwiazdkowych akcentów. Wielkim powodzeniem cieszyły się miniaturowe Mikołaje, choinkowe ozdoby i kartki świąteczne. Wszystko zostało przygotowane przez samych uczniów. Wspierali ich nauczyciele, niekiedy także i rodzice.
- Nasi uczniowie przygotowali się do dzisiejszego dnia już właściwie od października. Wtedy zaczęliśmy wspólnie tworzyć choinkowe ozdoby, które można teraz zobaczyć na naszym stoisku – tłumaczyła Beata Bukowska, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 10. – Było dużo śmiechu, trochę kawałów i wiele dobrej zabawy. Pieniądze, które uda nam się dziś zebrać ze sprzedaży, przeznaczymy m.in. na obiady dla naszych uczniów – dodawała.

„Dziesiątka” brała udział również w poprzednim festynie. Wówczas sprzedaż świątecznych ozdób i przysmaków przyniosła dochód rzędu 200 złotych. Pieniądze trafiły do najbardziej potrzebujących uczniów placówki.

W szkole tej działa również Szkolne Koło Caritas. Także jego członkowie byli wczoraj widoczni. Na swoim stoisku sprzedawali różnych gabarytów świece. Przyczepiona obok kartka informowała, że jest to „wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
- W zeszłym roku udało się sprzedać 117 świec. „Zarobiliśmy” w ten sposób około 500 złotych – opowiadała wczoraj Elżbieta Kluz, opiekunka Koła.

Na festynie zobaczyliśmy też stoisko Szkoły Podstawowej nr 16. Zakupić można było tutaj lakierowane na złoty kolor szyszki (zbierane w Parku Oruńskim – jak mnie zapewniono), masę solną, kartki świąteczne i Mikołaje.
- Przygotowywali to nasi uczniowie. Już od połowy listopada trwała pełna mobilizacja. Pieniądze przeznaczymy na zakup pomocy naukowych: m.in. bloków technicznych – mówiła Teresa Januszkiewicz, nauczycielka SP nr 16.
- Nie wszystkich uczniów stać na taki zakup. A wielu z nich chce i potrafi tworzyć piękne rzeczy, ale nie ma możliwości – dopowiadała Barbara Samulska, również nauczycielka „Szesnastki”.

Nieco inaczej prezentował się „kącik” Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i Chemicznego. Pierniki, ciasta i miniaturowe choinki zostały zastąpione butelkami z tajemniczymi miksturami. Uczniowie tej placówki mieli w planie pokazać kilka spektakularnych eksperymentów. Wielki show miał rozpocząć się już po zapaleniu choinki.
- Nie mogę zdradzić wszystkiego, ale powiem, że będzie widowiskowo. Na pewno zobaczymy świece dymne – mówiła wczoraj Teresa Pasterska, kierownik laboratorium w ZSPSiC. Niestety młodym naukowcom pokaz nie wyszedł najlepiej. Zawsze pozostaje następny rok!

Głównym wydarzeniem festynu było zapalenie światełek na wielkiej choince. Specjalnie na tę okazję przyjechał Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. W swym wystąpieniu życzył wszystkim wesołych i radosnych świąt. 
- Gdańsk zazdrości Oruni, bo tylko tutaj jest choinka organizowana z taką systematycznością od 12 lat – mówił.

A jak festyn komentowali obecni tam orunianie? Najbardziej zadowoleni byli najmłodsi uczestnicy festynu. Wśród dorosłych zdania były podzielone. Chwalono zespół i świąteczne stoiska. Narzekano na wczesną porę zabawy i przeniesienie festynu z ulicy Gościnnej na ulicę Dworcową.

Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych “Orunia”. Partnerzy inicjatywy organizujący tegoroczny festyn to: Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska CKU, Parafia Św. Jana Bosko, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku, MOPS w Gdańsku ŚDS Nowiny, Gdański Archipelag Kultury, Gimnazjum Nr 10, Szkoła Podstawowa Nr 16 im. Władysława Bronie, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 5, Niepubliczne Przedszkole “Krasnal”, Przedszkole Nr 9 “Pod Bukami”, Pizzeria LEONE, Przedszkole Nr 71, Przedszkole Nr 11, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Remed Lectus, I Komisariat Policji w Gdańsku, Państwowa Straż Pożarna w Gdańsku.
Organizatorzy pragną szczególnie podziękować Sklepowi Spożywczemu "Bomini" i Firmie SOFTLAB Karol Grzeżułkowski
Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)

Gwiazdka na...

Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)

Gwiazdka na...

Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)

Gwiazdka na...

Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)

Gwiazdka na...

Gwiazdka na Oruni (EDYCJA)

Gwiazdka na...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (40)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

20:57, 13/12/10

Zabawa była fajna. Zespół kolędy śpiewał przepięknie. Ogólnie trochę harmider..ale nikt nikogo nie zmusza żeby przyszedł..

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:44, 09/12/10

o i Pan Jasiu jest na zdjeciu:):)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:23, 08/12/10

Ja niestety ale zgadzam się z negatywnymi ocenami tejże imprezy. Niestety, ale tegoroczny festyn był marnym substytutem poprzednich 11 edycji. Zabrakło ręki prawdziwych organizatorów, jakimi wcześniej byli nasi ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:44, 08/12/10

ależ obłuda, jak tak można lizać sempiternę

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:44, 08/12/10

prezydent jak mówił że coś zrobi dla ORUNI to mówił.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:41, 08/12/10

ależ obłuda, jak tak można lizać sempiternę

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:47, 08/12/10

Negatywne wypowiedzi wynikaja z braku zrozumienia chęci zrobienia czegokolwiek dla dzielnicy. Łatwo się krytykuje, ale od siebie nic się nie daje. Prezydent zawsze był zapraszany na uroczystości organizowane ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:31, 07/12/10

Nie jestem zwolennikim żadnego z nich, ale z tymi "złodziejami" to przesadziłeś (aś). Najlepsze jest to, że był prezydent i jak sami widzicie pojawił się w bocznym kadrze "pan z budzikiem" :-). Bez budzika mu ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:03, 07/12/10

Pan Kaźmierczak jak już to super radny widać go robi coś dla Oruni :)Pozdrawiam Panie Leszku

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:57, 07/12/10

Super, że są ludzie, którzy chcą organizować takie imprezy. Z tego co widzę powyżej to sporo ludzi musiało się napracować, żeby to się udało. Też jestem za starym miejscem i o ile pamiętam z innych lat to ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:46, 07/12/10

Festyn Organizowany przez najwiekszych oszustow i dla najwiekszych oszusto i zlodzieji . min Adamowicza, kazmierczuka i innych wstyd mi!

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

21:00, 07/12/10

Ludzie, czy wy w ogóle dobrze czytacie co ja piszę? Mówię o moderacji nie stosownch komentarzy jeśli chodzi o kulturę wypowiedzi. Nie ma w moim komentarzu, w jakimkolwiek. Nic o braku możliwości wypowiedzi... ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:50, 07/12/10

Kłócicie się jak prostacy. I co to? O festyn??? O zabawę dla dzieci? Czy raczej ktoś nie lubi osobiście wspominanego tu P. Wróblewskiego? A czy ktokolwiek by zadowolił krytyków? Niezależnie od tego czy mi ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:59, 07/12/10

Czytam komentarze. Większość negatywna. I teraz próbuję zrozumieć o co chodzi, z tym że nie można zamieszczać niepochlebnych opinii? Że Ci którzy nie tańczą z zachwytu są gorzej traktowani? Każdy pisze co ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

zgredzio_hipolit

 

19:49, 07/12/10

Drogi panie lukasztor, a któż to ma decydować co jest odpowiednim wpisem a co nie? Piewcy demokracji używają słowa moderacja zamiast cenzura, co nie zmienia faktu, iż słowa te są tożsame. Zgadzam się z ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

19:33, 07/12/10

Na festyn raczej nikt nikogo na siłę nie zaciągał :]

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:30, 07/12/10

Pomyśleć, że rozmawiamy o festynie gwiazdkowym:D

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:17, 07/12/10

problem jest nieco innego rodzaju, jeśli ktoś napisze jakąś krytyczną uwagę to od razu jest źle traktowany, tak być nie powinno, nie każdemu musi podobać się festyn lub inna działalność na Orunia, ludzie powinni ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

19:11, 07/12/10

Jest zdecydowana a nie agresywna. Większość portali umożliwia dyskusję jedynie osobom z aktywnym kontem, to złe? Chamskie wypowiedzi, rzucanie bezsensowych określeń na dane osoby, wyssane z palca oskarżenia, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:55, 07/12/10

na początek powinni wykasować taką agresywna wypowiedz jak twoja, mamy XXI wiek , demokrację i wolność słowa, dyskryminacja czasem się jeszcze pojawia ale trzeba z nią walczyć, na szczęście nie decydujesz o tym

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

18:42, 07/12/10

Moderacja to by tu się przydała moim zdaniem lepsza. Ja bym wywalił co drugi bezczelny i chamski post jaki tu się pojawia. I co najważniejsze dał możliwość komentowania tylko osobom posiadającym konto.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:27, 07/12/10

od jakiegoś czasu czytuję komentarze i co zauważam.krytyczne posty są bardzo żle odbierane przez moderatora.część jest kasowana.na miły bóg nie można się zachwycać tylko pozytywami.i kto stworzył portal MOJA ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

18:02, 07/12/10

nie rozumiem czy nie można już wyrazić krytycznej opinii? a to czemu? może wśród oruniaków są i tacy którym się podobało i tacy którym nie, to teraz mamy wszyscy twierdzić że jest świetnie bo robi się cokolwiek? ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

15:40, 07/12/10

Od dawna wiadomo że są i tacy ,którzy tylko nickiem "gość" potrafią krytykować no i pisz sobie gościu ile chcesz i tak będziemy dalej pracować na rzecz Oruni i jej mieszkańców a ty "gościu" może przyłączysz do ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:19, 07/12/10

CZASAMI MAM WRAŻENIE,ŻE SĄ OSOBY DLA KTÓRYCH NIE TLEN ALE MALKONTENCTWO JEST NIEZBEDNE DO ŻYCIA.NA SZCZĘSCIE CI SA W MNIEJSZOŚCI

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

10:21, 07/12/10

A może drugi bliżej Wigilii? A maruderami się nie przejmować. Po komunie im tak zostało: nic od siebie a wszystko do siebie !!!!!!!!!!!!!!!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

09:54, 07/12/10

Festyn był fajny, kolorowo, radośnie, śpiewy, muzyka ... i tak ma być, pod kościołem może być drugi, też pójdziemy....

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

07:52, 07/12/10

O właśnie przy kościele i ze sceną ;) tam jest klimat tej gwiazdki Oruńskiej :) Pozdrawiam.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:43, 06/12/10

a moim zdaniem nie taki zły. Zespół fajny. Mikołaje ze słodyczami biegali. Dzieciaki zadowolone. Prezenty były nawet fajne. A n ie podoba się pewno tym co wypić % chcieli. Ciekawe komu z krytyków by się chciało ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:40, 06/12/10

TGegoroczny festyn - BEZNADZIEJA !!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:35, 06/12/10

Adamowicz jak zwykle zlodziej oszust i wyzyskiwacz na pierwszym planie

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:15, 06/12/10

a mi się podobało. dzieciaki śpiewały. konkursy były. maluchy dostały słodycze i inne gadgety. super. ludzie coś robią za darmo i zamiast podziękować, to same dąsy.

zgloś naruszenie
awatar

lukaszor

 

22:15, 06/12/10

Nie ma to jak tylko się przyp... . Ludzie robiliście coś więcej niż spotkanie rodzinne na 10 osób? Nie możecie docenić tego co było, że w ogóle było. Ja bym się nie porwał na Naszą dzielnicę z żadnym pomysłem, ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

22:12, 06/12/10

jedź zatem do RPA i zamilcz

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

21:25, 06/12/10

do dupy impreza dla dzieci gdzie te paczki?? taką nadzieje dzieciom zrobiliście ze porażka. po co pisało że będzie jak nic nie było. jesteśmy obużeni że na scenę do konkursów nie wybierali dzieci z zerówki ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:25, 06/12/10

popieram!!! festyn powinien byc pod kościołem od 11 lat tam jest zawsze tam chodziłem jestem oburzony festy ma być po kościolm

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:25, 06/12/10

uwaga, troll rozmawia sam z sobą znowu :)

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:22, 06/12/10

masz racje festyn był do niczego w złym miejscu szkoły nie śpiewały organizacja do niczego to już w RPA jest lepsza

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

19:16, 06/12/10

festy był beznadziejny

zgloś naruszenie
awatar

Artur

 

18:46, 06/12/10

Aby więcej takich imprez dla dzieciaków :)

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

29/03 Wynajmę mieszkanie 3 pokojowe o powierzchni 65 m2 od 01.05.2...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

24/02 ANNA CHROMA FINANSOWANIE Witam wszystkich Bardzo dziękuję ...»

26/10 AST TRANSPORT tel: 889-44-04-04 Od wielu lat oferuje profesj...»

• Wiecej ogłoszeń