Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Czwartek, 30/11/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Jaka ocena dla ZDiZ-u?

 1 dodane: 20:51, 21/03/11

tagi:spotkanieprezydentZDiZdeklaracjepostulaty

Pamiętają Państwo spotkanie prezydenta Gdańska z mieszkańcami Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec w 2009 roku? My tak. Postanowiliśmy sprawdzić czy urzędnicy także. Zapytaliśmy ZDiZ o realizację ówczesnych postulatów mieszkańców. Oto jakie odpowiedzi uzyskaliśmy.

Jaka ocena dla ZDiZ-u?
Jaka ocena dla ZDiZ-u?
Fot. p.olejarczyk

Fotografia 1 z 1

Pod koniec kwietnia 2009 roku Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, spotkał się w szkole przy ulicy Smoleńskiej z mieszkańcami Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec. Włodarzom miasta zadano setki pytań. Złożono również wiele postulatów i zapytań na piśmie.

Wszystkie wnioski zostały oficjalnie zarejestrowane. Trafiły one do odpowiednich służb i departamentów w gdańskim magistracie. Tam miały zostać przygotowane możliwości rozwiązań poszczególnych problemów.

Są postulaty, są deklaracje
I choć zdarzały się dość oryginalne postulaty: „by mieszkańcy nie oddawali moczu przy budynku...", „by samochody ciszej jeździły...”, to wiele wniosków było bardzo konkretnych i dotyczyło spraw, w których urzędnicy naprawdę mogli się wykazać. 

W lipcu 2009 zapytaliśmy urzędników o stan realizacji złożonych dwa miesiące wcześniej propozycji. Odpowiedział nam Dariusz Wołodźko z Biura Prasowego w Gdańsku. Wskazał na przewidziane i nieprzewidziane przez urzędników zadania do realizacji. W ramach tych pierwszych przedstawił kilka punktów: „na lata 2009-2011”.

Dzisiaj zajmujemy się wnioskami mieszkańców, które trafiły wówczas do Zarządu Dróg i Zieleni. Jak w lipcu 2009 roku informował Wołodźko wśród zadań przewidzianych do realizacji w latach 2009-2011 przez tę instytucje znalazły się:
1. ul. Grabowa – remont nawierzchni chodnika i jezdni (2010-2011) / naprawy doraźne w ramach bieżącego utrzymania
2. ul. Junacka – remont nawierzchni jezdni, na odcinku od ulicy Smętnej do ul. Związkowej (2010-2011),
3. ul. Ukośna – wykonanie chodnika (2010-2011),
4. ul. Lipce – budowa chodnika (2010-2011),
5. ul. Po Schodkach – wykonanie oświetlenia ulicznego (2010)

A tak wygląda teraźniejszość
Oto odpowiedzi, które uzyskaliśmy kilka dni temu od Zarządu Dróg i Zieleni. Dwa z pięciu postulatów zostały odłożone w czasie. W trzech pozostałych „coś się dzieje”.

1. ulica Grabowa: „Naprawy doraźne realizowane na bieżąco adekwatnie do potrzeb. W bieżącym roku planowane jest wykonanie nakładki bitumicznej na jezdni na odcinku od ul. Związkowej (w kierunku linii kolejowej) do końca zabudowy mieszkaniowej.”
2. ulica Junacka: „W bieżącym roku planowane jest wykonanie utwardzenia nawierzchni gruntowej jezdni przedmiotowej ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Związkową.”
3. ulica Ukośna: „W wykazie zamierzeń remontowych przewidzianych do realizacji w 2011 r. przewidziana jest budowa chodnika na odcinku od linii kolejowej do ul. Trakt Św. Wojciecha.”
4. ulica Lipce: „ZDiZ w Gdańsku wykona chodnik w 2012 r. po zakończeniu budowy Obwodnicy Południowej.”
5. ulica Po Schodkach: „W zakresie budowy oświetlenia ul. Po Schodkach ZDiZ jest w posiadaniu dokumentacji projektowej, jak również pozwolenia na budowę. Jednakże z uwagi na ograniczenie w budżecie środków finansowych przeznaczonych na budowę oświetlenia, nie jesteśmy w stanie dokładnie określić terminu realizacji niniejszej inwestycji.”

Jaką ocenę wystawilibyście Państwo ZDiZ-owi za realizacje tych pięciu urzędniczych deklaracji z 2009 roku?

Niedługo na naszym portalu zamieścimy artykuły, w których sprawdzimy jak wygląda realizacja postulatów mieszkańców dzielnicy, które po spotkaniu z prezydentem Adamowiczem trafiły do innych miejskich instytucji.

Galeria artykułu

Jaka ocena dla ZDiZ-u?

Jaka ocena dla...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń