Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Poniedziałek, 04/03/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Tak będzie wyglądał oruński Ratusz [WIZUALIZACJE]. Przebudowa ruszy w 2020 roku

 1 dodane: 09:34, 26/02/19

tagi:

Znamy już wstępną koncepcje przebudowy Ratusza Oruńskiego. Miasto zaprezentowało kolejne wizualizacje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowa odsłona "Gościnnej 1" będzie gotowa w 2021 roku. W budynku będzie m.in. mediateka i siedziba lokalnej rady dzielnicy.

Tak będzie wyglądał oruński Ratusz [WIZUALIZACJE]. Przebudowa ruszy w 2020 roku
Tak będzie wyglądał oruński Ratusz [WIZUALIZACJE].
Fot. mat. prasowe udostępnione przez BRG

Fotografia 1 z 1

Biuro Rozwoju Gdańska zaprezentowało wizualizacje przebudowanego oruńskiego Ratusza. W wyremontowanym budynku przy Gościnnej 1 będzie m.in. mediateka (filia miejskiej biblioteki) i siedziba oruńskiej rady dzielnicy. Tutaj miejsce dla swoich działań znajdą też przedstawiciele Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, działającej na Oruni organizacji, która mocno zaangażowała się w temat rewitalizacji dzielnicy.

- Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji technicznej. Głównym założeniem przebudowy jest zachowanie pierwotnego podziału wnętrz Ratusza oraz ozdobnego charakteru jego elewacji - tłumaczą urzędnicy, którzy zdradzają teraz więcej szczegółów na temat przyszłego wyglądu oruńskiego Ratusza.

Co będzie w Ratuszu? Sale konferencyjne w podziemiu, parter dla rady dzielnicy, piętro i poddasze - nowoczesna biblioteka

W podziemiach budynku (na poziomie -1) mają powstać sale konferencyjne.

- Na parterze zostaną urządzone wielofunkcyjne sale warsztatowe oraz siedziba Rady Dzielnicy - mówią przedstawiciele BRG.

Biblioteka powstanie na pierwszym piętrze oraz poddaszu.

- Poza wyodrębnionym pokojem do pracy cichej, jej wnętrza będą posiadać charakter otwarty. Aby udało się uzyskać taki efekt, w ścianach zostaną utworzone duże przejścia - opisują urzędnicy.

 

W opisie przyszłego Ratusza czytamy ponadto: "Zaproponowane rozwiązania – ciemne drewno i czarno-białe płytki podłogowe na tle stonowanych kolorów – luźno nawiązują do wystroju wnętrz z okresu, w którym Ratusz powstał. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w środku zostanie zamontowana winda".

Na realne zmiany trzeba będzie jeszce poczekać. Przebudowa ma ruszyć w 2020 roku

Zmiany budzą wrażenie, ale mieszkańcy dzielnicy muszą wykazać się jeszcze cierpliwością. W tym roku nie ma co spodziewać się ekip remontowych w Ratuszu. Jak tłumaczą nam urzędnicy, w 2019 roku zostaną dopełnione wszystkie formalności prawne (odbiór koncepcji, pozwolenie na budowę, wybór wykonawcy).

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przebudowa Ratusza rozpocznie się w 2020 roku. Gdańscy urzędnicy szacują, że remont potrwa około roku.

Można więc zakładać, że mediateka na Oruni będzie otwarta w 2021 roku. Miasto zaprezentowało też wizualizacje nowego Domu Sąsiedzkiego (o tym napiszemy niedługo w osobnym artykule).

Film z wizualizacjami oruńskiego Ratusza znaleźć można TUTAJ.

Galeria artykułu

Tak będzie wyglądał oruński Ratusz [WIZUALIZACJE]. Przebudowa ruszy w 2020 roku

Tak będzie...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

89.66.4.*

20:09, 27/02/19

Cudownie !:))

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.229.173.*

23:57, 26/02/19

Mam nadzieję,że dla starszych osób będzie czytelnia prasy.

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.64.57.*

21:47, 26/02/19

a komu tam na Oruni w głowie czytelnictwo

zgloś naruszenie
awatar

gosc

89.66.7.*

20:55, 26/02/19

"Nowy" Ratusz nie będzie miał przeszklonej ściany, tak jak na poprzednich wizualizacjach? :(

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń