Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Sobota, 30/09/2023

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

„Sylwester” Bałkański w Stacji Orunia

MojaOrunia.pl » Imprezy » ...

 2 dodane: 17:35, 05/12/11

tagi:taniecetnokoncert

14 stycznia 2012(sobota)godzina 21.00 Według kalendarza juliańskiego Nowy Rok przypada dwa tygodnie później niż według kalendarza gregoriańskiego. Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Stacji Orunia w sobotę 14 stycznia na „Sylwestra” Bałkańskiego. To niepowtarzalna okazja by nauczyć się tradycyjnych tańców bałkańskich i skosztować specjałów tamtejszej kuchni. Muzycznym ambasadorem Bałkanów tradycyjnie będzie zespół Balkan Sevdah.

„Sylwester” Bałkański w Stacji Orunia
„Sylwester” Bałkański w Stacji Orunia
Fot. Stacja Orunia

Fotografia 1 z 2

Według kalendarza juliańskiego Nowy Rok przypada dwa tygodnie później niż według kalendarza gregoriańskiego. Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy do Stacji Orunia w sobotę 14 stycznia na „Sylwestra” Bałkańskiego. To niepowtarzalna okazja by nauczyć się tradycyjnych tańców bałkańskich i skosztować specjałów tamtejszej kuchni. Muzycznym ambasadorem Bałkanów tradycyjnie będzie zespół Balkan Sevdah.

Na Bałkanach muzyka i taniec są ze sobą bardzo ściśle związane. Gdy gra zespół, słuchacze chwytają się za ręce i tworzą korowód. W trakcie wieczoru muzycy będą uczyć kroków najpopularniejszych tańców korowodowych opartych na nietypowym metrum – makedonsko oro 7/8, pravo horo 6/8, dajczovo horo 9/8 a następnie wciągną publiczność do wspólnej zabawy.

Balkan Sevdah – zespół bałkańskiej muzyki folkowej powstał we wrześniu 2004 roku. Wykonują muzykę inspirowaną tradycjami muzycznymi z różnych regionów Półwyspu Bałkańskiego (Albania, Macedonia, Bułgaria, Bośnia, Serbia i Kosowo, Turcja). Czerpią ze źródeł, ale nie starają się naśladować wykonawców tradycyjnych. Rytmika i melodyka utworów z różnych regionów Bałkanów, a także surowość oryginalnych wykonań pozwala muzykom różnorodnie interpretować tradycję i dołączać ich własne pomysły aranżacyjne niekiedy bardzo odmienne od pierwowzoru. Od niedawna wprowadzają do swojej muzyki elementy współczesnych brzmień elektronicznych.

Miejsca siedzące przy stołach 10/12 osobowych.
Impreza rozpoczyna sie o godzinie 21.00.


Bilety:

Przedsprzedaż do 02.01.2012

normalny - 95 zł

grupowy - 85 zł (dla grup powyżej 4 osób)

od 03.01.2012

normalny - 100 zł
grupowy – 90 zł (dla grup powyżej 4 osób)

Bilety do nabycia:

Stacja Orunia ul. Dworcowa 9, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 lub przelewem po uprzednim kontakcie z biurem organizatora.

STACJA ORUNIA GAK

ul. Dworcowa 9

tel. 58 306 66 76 wewnętrzny 37

e-mail: stacjaorunia@gak.gda.pl

Więcej na www.gak.gda.pl

 

 

Galeria artykułu

„Sylwester” Bałkański w Stacji Orunia

„Sylwester”...

„Sylwester” Bałkański w Stacji Orunia

„Sylwester”...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (0)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń