Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Środa, 30/09/2020

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Wiceprezydent Lisicki: "Panowie, musicie zmienić ten projekt"

 1 dodane: 18:07, 05/10/09

tagi:ul. GościnnaTrakt Św. Wojciechanawrotka

Dobra wiadomość dla mieszkańców i miłośników Dolnej Oruni. Na spotkaniu roboczym dotyczącym powstania "nawrotki" na ul. Gościnnej, wiceprezydent Maciej Lisicki poparł argumenty mieszkańców, działaczy społecznych i naszego portalu.

Wiceprezydent Lisicki:
Wiceprezydent Lisicki: "Panowie, musicie zmienić
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 1

Spotkanie odbyło się dzisiaj (05.10) w gabinecie wiceprezydenta Macieja Lisickiego. Oprócz wiceprezydenta uczestniczyli w nim także radni z okręgu wyborczego nr 1 – Tomasz Słodkowski i Lech Kaźmierczyk, dwóch przedstawicieli policji, w tym naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku – Janusz Staniszewski, zastępca dyr. Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku – Maciej Radowicz, przedsiębiorca – Krzysztof Kosik, dyrektor Domów dla Dzieci Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej – Piotr Wróblewski, asystent prezydenta Adamowicza – Piotr Grzelak oraz koordynator portalu www.mojaorunia.pl – Przemysław Kluz.

Swoje racje przedstawiali kolejno radni oraz Krzysztof Kosik, a o przyczynach umiejscowienia "nawrotki" na ul. Gościnnej oraz genezie całego pomysłu mówił naczelnik drogówki oraz dyrektor ZDiZ. Według uczestników spotkania konkluzja prezydenta była następująca: stworzenie węzła do nawracania ciężarówek na ul. Gościnnej wpłynie niekorzystnie na bezpieczeństwo mieszkańców i na stan znajdującej się tutaj zabytkowej materii. Wiceprezydent nakazał dyrekcji ZDiZ stworzenie nowego systemu rozwiązującego problemy komunikacyjne na Trakcie Św. Wojciecha.

Krzysztof Kosik – przedsiębiorca, właściciel znajdującego się na ul. Gościnnej Zajazdu "Otelix":
- Prezydent wyraźnie powiedział: "Nie jestem populistą, ale zgadzam się z argumentami mieszkańców". Cieszę się, że zrozumiał, jak delikatną materią jest Oruńskie Stare Miasto. Nie można go rozjeżdżać TIR-ami. Nie ukrywam, że spora zasługa leży po stronie portalu www.mojaorunia.pl, który od początku informował o decyzjach dotyczących ul. Gościnnej, podejmowanych przez urzędników.

Tomasz Słodkowski – radny okręgu wyborczego nr 1:
- Jestem zadowolony z wyników tego spotkania. Nasze argumenty przeważyły. Prezydent Lisicki przed spotkaniem udał się na ul. Gościnną, żeby dokładnie zrozumieć problem i, jak wskazuje rozmowa – zrozumiał.

O powstaniu „nawrotki” dla samochodów ciężarowych informowaliśmy na początku sierpnia. Projekt taki powstał w biurze planowania ZDiZ na wniosek gdańskiej policji. Według planów ZDiZ na Trakcie Św. Wojciecha od Zaroślaka do ul. Sandomierskiej miała powstać początkowo podwójna ciągła linia, a docelowo betonowa przegroda, uniemożliwiająca skręt i nawrócenie. Skręt w lewo dla samochodów osobowych jadących z Gdańska w kierunku Pruszcza miał być możliwy dopiero na skrzyżowaniu z ul. Sandomierską. Samochody ciężarowe miały nawracać właśnie na ul. Gościnnej. Specjalnie dla nich powstał pas do lewoskrętu. Ciężarówki miały wjeżdżać w ul. Gościnną na wysokości kościoła pw. Św. Jana Bosko i wyjeżdżać za komisariatem. Trzy tygodnie temu we wspomnianym kościele zebrano podpisy w proteście przeciwko takiemu rozwiązaniu. Zebrano prawie tysiąc podpisów.

Galeria artykułu

Wiceprezydent Lisicki: "Panowie, musicie zmienić ten projekt"

Wiceprezydent...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

19:42, 21/12/10

...bo i warto reklamować, dzięki takim ludziom, jak Pan Kosik mamy szansę zmienić wizerunek Oruni tylko na lepszy...

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

14:04, 29/10/09

Co to za „ukryta” reklama zajazdu "Otelix" ?!!

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

13:42, 08/10/09

O ile pamietam kościół jest pw. Najświetszego Serca Jezusa,a parafia pw. św. Jana Bosko. Ale gratuluję zwyciestwa. Może jeszcze by przeanalizować miejsce przejścia na ul.Gościnną z Traktu św.Wojciecha.Jest ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

live4ever

 

23:13, 05/10/09

miejmy nadzieje, że się powiedzie plan Pana Kosika dotyczący Oruńskiej Starówki!

zgloś naruszenie

REKLAMA