Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

Rozumiem

Niedziela, 21/07/2024

Portal dzielnic: Orunia Dolna, Orunia Górna, Lipce, Św. Wojciech, Olszynka, Ujeścisko

menu menu menu menu menu

REKLAMA

Obwodnica Południowa: Jak zmieni się sieć dróg na Oruni?

 2 dodane: 16:09, 09/11/09

tagi:

Rozpoczynamy serię artykułów na temat zmian, które powstaną w naszej okolicy na skutek budowy Obwodnicy Południowej. Na pierwszy ogień idą drogi. Jaki wpływ będzie miała planowana obwodnica na okoliczną sieć dróg?

Obwodnica Południowa: Jak zmieni się sieć dróg na Oruni?
Obwodnica Południowa: Jak zmieni się sieć dróg na
Fot. f.botor

Fotografia 1 z 2

Zmiany na Trakcie

Przede wszystkim zmieni się Trakt Św. Wojciecha. Według planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na wysokości ul. Borkowskiej, czyli miejsca, gdzie powstanie „węzeł Lipce“, stworzony zostanie dodatkowy pas do lewoskrętu dla kierowców jadących z północy (od strony Gdańska). Taką zmianę wymusił fakt, iż zjazd i wjazd na obwodnicę znajdują się wyłącznie od strony Żuław. Kierowcy jadący z północy będą musieli przeciąć oś Traktu, żeby wjechać na obwodnicę. Dodatkowo na skrzyżowaniu tym zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna, usprawniająca ruch na węźle.

- Przepustowość tego węzła została ustalona według obowiązujących przeliczników – mówi inż. Mirosław Żmuda z Transprojektu. - Wykonaliśmy analizy, które przewidują sytuację aż do 2025 roku. Do tego czasu warunki dla ruchu na Trakcie nie powinny się pogorszyć. Dodatkowo sygnalizacja świetlna uporządkuje i uczyni ten ruch bezpieczniejszym.

Zmiany przy „węźle Lipce“

Oprócz Traktu Św. Wojciecha zmianom ulegnie też na przykład ul. Borkowska. Zostanie ona utwardzona i poszerzona, m.in. dlatego, że na etapie budowy będzie ważną linią dowozu materiałów budowlanych.

- Wzdłuż obwodnicy powstanie kilka dodatkowych dróg serwisowych – tłumaczy rzecznik GDDKiA, Piotr Michalski – czyli takich, które mają umożliwiać lokalnym mieszkańcom mozliwość dojazdu do domostw i miejsc pracy. Niektóre z nich będą miały kilkadziesiąt metrów, ale wybudowane zostaną też dłuższe odcinki. Wśród tych dłuższych można wymienić na przykład drogę łącząca ulicę Niegowską z Żuławską.

Do artykułu dołączyliśmy mapy obwodnicy. Pomarańczowym kolorem oznaczono nowe drogi techniczne biegnące wzdłuż drogi ekspresowej. Ulicę Borkowską oznaczono kolorem różowym.

 

Galeria artykułu

Obwodnica Południowa: Jak zmieni się sieć dróg na Oruni?

Obwodnica...

Obwodnica Południowa: Jak zmieni się sieć dróg na Oruni?

Obwodnica...

+ Dodaj komentarz (-) Anuluj

Komentarze (4)

Uwaga! Jeśli chcesz aby przy komentarzu pojawiła się nazwa użytkownika musisz być zalogowany. Jeśli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się.

Proszę odczytaj kod potwierdzający z obrazka i wpisz w pole poniżej. Wielkość liter nie ma znaczenia. Jeśli masz problem z odczytaniem kodu, wczytaj nny obrazek

awatar

gosc

 

17:54, 21/11/09

A wiecie może, czy zakład remontowo-usługowy, który jest na wale też będzie wyburzony? Na planie w tym miejscu jest narysowana droga dojazdowa. Jeśli teraz nie zostanie zlikwidowany to zostanie chyba na zawsze ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

f.botor

 

15:11, 17/11/09

Szanowny Gościu. Dziekuję za uważne zapoznanie się z tekstem. Masz, oczywiście rację. Sam nie wiem, jak mogłem ich nie zauwazyć... Pozdrawiam serdecznie. FB

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:37, 15/11/09

Autorowi chcę przypomnieć, że mówimy "wskutek" lub "na skutek", a "na wskutek" to błąd. Skrót GDDKiA rozwija się jako "Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad" a nie Administracji. "Niektóre z nich będą ...wiecej

zgloś naruszenie
awatar

gosc

 

20:23, 15/11/09

zgloś naruszenie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnie ogłoszenia

• Wiecej ogłoszeń